פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   סופטבול: נו היטר לאהרון לברקו

   העולה מניו זילנד הוביל את ציון טורס לניצחון 0:1 על פנטיקון. עוצמה אילת הביסה את הדוגס 0:15, אבל נכנעה לקרייזי ריצ'ארד

   בטורניר הסתיו ע"ש בייב ג'ילט של התאחדות הסופטבול בישראל, המשיך בפעילות בשבוע שעבר, כששלוש קבוצות מתמודדות על המקום בגמר. שתיים מהן, ציון טורס ופנטיקון, נפגשו השבוע, כשאהרון לברקו הגיש לנו-היטר והוביל את הציונים לניצחון 0:1. עוצמה אילת ניצחו את הדוגס 0:15 והפסידו לקרייזי רצ'ארד 21:4.

   ביום שלישי לברקו, ניו-זילנדי לשעבר, רק במשחק השני בליגה, נלחם לבדו בפנטיקון כאשר עירבב טוב טוב את החובטים עם שילובים של כדורים עולים, כדורים נופלים וכדורי-סיבוב, בזמן שפסל 8 על סטרייקים. הוא איבד את המשחק המושלם שלו בסיבוב השישי כשהוליך 2 חובטים, אבל סיים עם הנו-היטר הראשון בהרבה שנים של הליגה. הרץ היחיד שנכנס הביתה במשחק הדרמטי הזה נרשם כאשר אביב יעקוב חבט לגדר השמאלית מידיו של עמי בראן (2 סטרייקאוטס). יעקוב המשיך לרוץ למרות שקיבל סימן לעצור בשלישית, הזריקה הביתה הגיעה בזמן, אבל הסלייד שלו הפיל את הכדור מהכפפה של התופס דויד פלייטמן. ההגנה של הפנטיקון הייתה מעולה, במיוחד כאשר הסנטר-פילדר סם גולדברג זינק לכדור. אבל ההתקפה פשוט לא יכלה לגעת בלברקו.

   ביום חמישי, עוצמה אילת התעוררו עם הופעה דומיננתית מההגשה, והכניסו נקודות בכל סיבוב כאשר הם מהממים את הדוגס עם 0:15. המגיש של אילת, ג'רמי שי, היה מעולה כאשר פסל 4 על סטרייקים והוליך רק 2. דייב סומר חבט לשני סינגלים, שהיו החבטות היחידות של הדוגס בלילה. המגיש אהרון קורץ של הדוגס גם פסל 4 על סטרייקים בשתי סיבובים, אבל 9 הולכות היו נגדו. ההתקפה של אילת הובלה על ידי דויד מרציאנו, עם דאבל, טריפל, 4 ריצות מוכנסות בזמן שנכנס בעצמו פעמיים. השורט-סטופ יוני וייס (טריפל, 2 ריצות מוכנסות) והקצ'ר יניב גוהרי, הגיעו לבסיס כל שלוש הפעמים שעלו לחבוט ונכנסו פעמיים.

   בשישי בבוקר, קרייזי ריצא'רד השתעשעו בניצחון גדול על אילת, 4:21, בזמן שדויד ליישמן הגיש מעולה וההגנה, מובלת על ידי השורט-סטופ איציק לוי, הייתה יציבה מאחוריו. האחים סילברמן, שגיא ומתי, הציגו שילוב כאשר השיגו יחד 5 חבטות, ריצות, וריצות מוכנסות. שגיא שיחק בלי טעויות במרכז ורשם שתי חבטות, ואחיו הצעיר, מתי, סגר את המשחק עם סינגל שהכניס 3 ריצות בסיבוב השישי. רועי אבן חבט לטריפל שהכניס רץ, יוני ורועי וייס כל אחד הוסיפו זוג סינגלים בשביל האילתים העייפים.

   טבלה

   קבוצה ניצחונות הפסדים משחקים מאחור ריצות זכות ריצות חובה
   טוויסטרס הגליל 6 0 --- 92 31
   ציונטורס 4 1 1.5 46 22
   פנטיקון 3 1 2 59 10
   שימשון היי-טק 3 2 2.5 56 45
   טייגרס 2 2 3 29 36
   קרייזי ריצt'רד 2 4 4 54 84
   עוצמה אילת 3 5 4 53 103
   ברוורס 1 4 4.5 40 52
   דוגס 1 6 5.5 43 89