נושאים חמים
יו"ר ישראל ביתנו, אבידור ליברמן במהלך ישיבת סיעת ישראל ביתנו 18 בנובמבר 2019
עדכונים שוטפים

ליברמן נגד נתניהו וגנץ: ויתרתי על רוטציה, אנחנו בדרך לבחירות

יו"ר ישראל ביתנו אמר כי הוא עשה "כל מאמץ" להקים ממשלת אחדות והאשים את שני הצדדים. יהדות התורה: "ליברמן מתחיל בקמפיין אנטישמי מובהק". נתניהו וגנץ במתקפות הדדיות

כתבי וואלה! NEWS

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  • עריכה: עמית שמחה
  • ריבלין נפגש עם יו"ר ש"ס אריה דרעי

   (צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ)
  • ח"כ מקלב: ליברמן מסית ורומס את ציבור החרדים

   ח"כ אורי מקלב באמר בישיבת הסיעה של יהדות התורה כי ליברמן עורך הסתה פרועה ורומס את כל החרדים בארץ. "הבעיה כעת אינה הציבור החרדי, האם הכל הסתדר בין גנץ לנתניהו שמגעים להאשים את הציבור החרדי? - ישראל ביתנו הם מפלגה מושחתת אשר חבריה נמצאים בהליכים משפטיים ומדברים על הציבור החרדי מבלי להביט במראה על עצמם". 

  • גפני על ליברמן: "האיש הזה אנטישמי ממש, מי אתה? אפס?"

   ח"כ משה גפני אמר בישיבת הסיעה של יהדות התורה כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן "כשל לחלוטין בכל התקופה האחרונה, הוא הוביל את מדינת ישראל לבחירות ראשונות שניות ועכשיו שלישיות. הנזק שהוא גורם למדינה, אנחנו לא זוכרים אנטישמיות כזו גדולה בכנסת ישראל". הוא הוסיף כי "האיש הזה פשוט אנטישמי ממש. מה הוא רוצה מילדים חרדים? מה הוא רוצה מלימוד תורה? מי אתה? אפס".

   לדברי גפני, במפלגה יעשו כל מאמץ למנוע בחירות. "אנחנו נדבר עם נתניהו אולי גם עם אחרים", אמר. "לא מצאת מאז קום ההיסטוריה אצלנו משפט גזעני שהוא נגד ערביי ישראל או מיעוט אתני במדינת ישראל. זה גם חיוב של התורה - ואהבת את הגר. האנטישמי ליברמן לא יודע מהחיים שלו".

  • ח"כ אייכלר על ליברמן: "מתבייש שיליד קישינב שבה היו פוגרומים אמר את זה"

   ח"כ ישראל אייכלר האשים את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ב"גיוס רגשות אנטישמיים כדי לכסות על הכישלון שלו" בישיבת סיעת יהדות התורה. "הפוגרומים הראשונים היו בקישינב. אני מתבייש שיליד קישינב אמר את הדברים הללו. הציבור הישראלי לא אוהב אנטישמיות, החברה הישראלית כולה ונשיא המדינה וראשי הממשלה וגנץ צריכים לגנות את השיח האנטישמי שהוא מכניס לבחירות", אמר אייכלר.

  • סגן השר ליצמן נגד ליברמן: "מתחיל בקמפיין אנטישמי מובהק"

   ראשי יהדות התורה תקפו את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בישיבת הסיעה. סגן השר יעקב ליצמן אמר כי "ליברמן מתחיל את הבחירות בקמפיין אנטישמי מובהק". לדבריו, "היינו עדים היום למופע אימים מביש ומכוער שהנפיק איווט ליברמן רצוף בשקרים, מלא בורות ושנאה, שלא היתה מביישת את גדולי שונאי הדת ומסורת ישראל מכל הזמנים. לצערי ניתן לומר שהאנטישמיות התגלתה היום מחדש".

  • ח"כ מיכאלי: "זה הרגע לשתף פעולה ולהקים ממשלה בניכוי נתניהו"

   ח"כ מרב מיכאלי (העבודה-גשר) תקפה את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, על דבריו נגד "קואליציה אנטי-ציונית של חרדים וערבים". מיכאלי צייצה בטוויטר כי "‏ליברמן משדרג את הקונספט של נתניהו ל'ניכוי ערבים וחרדים'. ערבים וחרדים הם חלק מהחברה הישראלית. עתידה של מדינת ישראל תלוי בהשתלבות אמיתית שלהן בחברה. מנהיגי שתי החברות האלה צריכים להבין שזה הרגע בשבילן לשתף פעולה עם הכוחות הליברליים ולהקים ממשלה בניכוי נתניהו".

  • צילום: ערוץ הכנסת, עריכה: טל רזניק
  • ליברמן: "כרגע נראה שאנחנו בדרך לעוד מערכת בחירות"

   יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר כי הוא דיבר גם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם עם יו"ר כחול לבן בני גנץ על מתווה הנבצרות. לדבריו, "בסופו של דבר לא שמעתי מבני גנץ שהוא מקבל את מתווה הנשיא.". הוא הוסיף כי "לא היו פערים מהותיים אלא בעיקר פרסונליים. כרגע נראה שאנחנו בדרך לעוד מערכת בחירות".

  • ליברמן: "לא נצטרף לממשלת מיעוט, זו תהיה ממשלת הישרדות"

   יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שלל את האפשרות שיצטרף לממשלה צרה או לממשלת מיעוט. "לא משנה איזו ממשלה תקום מהסוג הזה, היא לא תוכל לתפקד. זו תהיה ממשלת הישרדות", אמר ליברמן. הוא הוסיף כי "אולי כדאי לוותר" על 21 הימים שייפתחו עם סיום המנדט של יו"ר כחול לבן בני גנץ, שבמהלכם כל אחד יכול לנסות להרכיב ממשלה עם הגשת 61 חתימות של ח"כים לנשיא. "קיבלנו הצעות מרחיקות לכת מכולם. יכולנו לקבל הרבה מאוד תיקים, ועדות ותקציבים זה פשוט לא נכון מבחינתנו ולא מבחינת מדינת ישראל".

  • ליברמן: יש לקבוע בחירה ישירה ואמנה משותפת בנושא דת ומדינה

   יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר כי יש שני דברים קריטיים שצריכים להתבצע - אמנה משותפת לכל המפלגות הציוניות בנושא דת ומדינה ובחירה ישירה לראשות הממשלה בשביל היציבות השלטונית. "אי אפשר שבכל פעם החרדים משחקים בין שתי המפלגות הגדולות וסוחטים את שני הצדדים", הסביר ליברמן בהצהרה מיוחדת. לדבריו, "שני הדברים האלה - אמנה בנושא דת ומדינה ותיקונים לחוק הבחירה הישירה, יהפכו למדינה נורמלית שמאפשרת לממשלה ומוסדות המדינה לתפקד". ליברמן אמר כי יש לבצע תיקונים לחוק הבחירה הישירה, אך לא בבחירות הקרובות. הוא הוסיף שבכוונתו לחוקק חוק חובת הצבעה כבר בבחירות הבאות, "כי אין טעם לעשות יום חופש אם חלק ניכר מהמצביעים לא יבואו".

  • ליברמן: מבחינתי - גם נתניהו וגם גנץ אשמים

   יו"ר ישראל ביתנו אמר כי גם ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם יו"ר כחול לבן בני גנץ אשמים בכישלון המאמצים להקמת ממשלת אחדות. "היה משחק האשמות מרשים מצד שני הצדדים, אבל לא הייתה נכונות לקבל החלטות קשות ודרמטיות", אמר ליברמן בהצהרה מיוחדת. "ולכן, גם נתניהו שבכל דרך ניסה למשוך זמן ולמרוח וקודם כל לשמור על הגוש, וגם גנץ שלא קיבל את מתווה הנשיא. בחלק גדול מהזמן גם כחול לבן שיחקו משחק כפול ושמרו על ערוצים עם החרדים עם הצעות מרחיקות לכת. מבחינתי שניהם אשמים".

  • ליברמן: הציעו לי רוטציה, אבל אנחנו לא מוכרים עקרונות בשביל כיסאות

   יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר כי "הפיתויים ששמו בפנינו גדולים מאוד - ממלא מקום ראש הממשלה, רוטציה. חצי המלכות ועוד עשרה אחוז". בהצהרה שמסר לתקשורת הוא אמר כי הוא עשה "כל מאמץ" להגיע לממשלת אחדות ליברלית וכי "המניה שלנו בשיא - אבל אנחנו לא מוכרים עקרונות בשביל כסאות גם אם זה הכיסא הכי מרופד בכיתה".

  • ח"כ יעלון: "הממשלה היחידה שבאה בחשבון - ממשלת אחדות לאומית"

   ח"כ משה יעלון, מספר 4 בכחול לבן, אמר אחרי פגישתו עם נשיא המדינה ראובן ריבלין כי הוא אמר לו ש"הממשלה היחידה שבאה בחשבון מבחינתנו היא ממשלת אחדות לאומית בראשות בני גנץ המתבססת על כחול לבן והליכוד, במיוחד לאחר שהסתבר לנו במגעים עם הליכוד, שפרשנותם ל'מתווה הנשיא' אינה מתקרבת לכוונתו, ושמה שמעניין את נתניהו זה הימלטותו מספסל הנאשמים".

   יעלון הוסיף: "לא נאפשר לנתניהו התוקע את מדינת ישראל לצרכי ההישרדות האישיים שלו ומתבצר עם 'בלוק החסינות' להמשיך ולהונות את אזרחי ישראל כש'אחדות' בפיו אך רק קומבינות הישרדות אישיות במעשיו.‏ בחירות נוספות הן מחיר כבד למדינה. כחול לבן נבנתה כדי להחזיר את המדינה למסילה ולא כדי לתת כתף למי שהביא אותה לשפל המנהיגותי הזה".

  • לפיד: "מתווה ביבי האמיתי - שוב לגרור את המדינה לבחירות"

   ח"כ יאיר לפיד, מספר 2 בכחול לבן, צייץ בטוויטר כי "עכשיו יש לביבי המצאה חדשה: 'מתווה ביבי'. הוא יהיה ראשון ברוטציה, הוא יבוא עם בלוק החסינות, הוא יסרב לפנות את הכסא לבני גנץ שניצח אותו בבחירות. מתווה ביבי האמיתי הוא שוב לגרור את המדינה לבחירות".

  • ראשי הרשימה המשותפת יודו לנשיא על דבריו ויגידו: "אנחנו הכי פחות מכשול"

   ארבע ראשי הרשימה המשותפת ייפגשו ב-11:45 עם הנשיא ראובן ריבלין בבית הנשיא. הם יאמרו לו שאמירתו בנושא ההסתה הייתה חשובה ושמצער שנשיא צריך להידרש לזה. עוד הם יטענו כי "אנחנו הכי פחות מכשול", וכי הם יכולים להביא את הקולות בשתי הקונסטלציות המדוברות - עם או בלי ליברמן, גם כחמישה חברי כנסת וגם כ-13.

   כמו כן, ברשימה המשותפת יגידו לנשיא כי הם חושבים שהבעיה היא שאף אחד לא רוצה להיות "הסמן הימני" של הממשלה, וההסתה של ליברמן היא שפגעה בו. עם זאת, במפלגה לא מספידים את התקווה לממשלה בלי בחירות שלישיות, ומאמינים שזה עוד יכול לקרות.

  • ח"כ זוהר: "גנץ, אל תפקיר את עתיד המדינה"

   ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) צייץ בטוויטר כי "ההחלטה הרעה - ממשלת מיעוט-שמאל קיצונית בתמיכת הרשימה הערבית המשותפת שתפגע בביטחון המדינה. ההחלטה הטובה - ממשלת ימין עם פשרות למען ביטחון חזק וכלכלה משגשגת. אל תפקיר את עתיד המדינה. אל תשכח שיש גם את היום שאחרי. אל תסגור את הדלת".

  • דרעי ללפיד: "הסיבה היחידה שאין ממשלת אחדות היא כי אתה מתעקש"

   בתגובה לחילופי ההאשמות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשי כחול לבן בני גנץ ויאיר לפיד, יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר "‏יאיר, די עם השקרים. הייתם מוכנים לתת לנו הכל, ולחתום לנו על שמירת הסטטוס קוו ככתבו ולשונו כדי שנעזוב את נתניהו ונצטרף אליכם. הסיבה היחידה שאין ממשלת אחדות היא כי אתה מונע מגנץ להסכים למתווה הנשיא ומתעקש שנתניהו יהיה שני ברוטציה".

  • ריבלין נפגש עם יעלון, ייפגש עם ראשי סיעות בהמשך היום

   נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש בבית הנשיא עם מספר 3 בכחול לבן, ח"כ משה יעלון, כחלק מסבב השיחות עם ראשי הסיעות בניסיון להקים ממשלה ולמנוע בחירות. בהמשך היום, ריבלין צפוי להיפגש עם ראשי הרשימה המשותפת, ראשי הסיעות החרדיות וראשי הימין החדש.

  • הליכוד: "מקווים שליברמן לא יתן ידו לממשלה שתלויה בתומכי טרור"

   בליכוד טענו כי יו"ר כחול לבן בני גנץ דחה את מתווה הנשיא ואמר לראש הממשלה בנימין נתניהו בפגישתם ש"בכוונתו להקים ממשלת מיעוט שנשענת על תומכי הטרור". בהודעת המפלגה נמסר כי "ביום שבו מדינת ישראל נלחמת נגד כוחות הטרור באזורנו, אנו מקווים שאביגדור ליברמן לא יתן את ידו לממשלת מיעוט שתלויה בתומכי טרור. גנץ ולפיד שיקרו במצח נחושה לבוחריהם. ראש הממשלה נתניהו צדק באזהרתו".

  • גנץ: "נתניהו הוא סרבן אחדות שיעשה הכול כדי לדרדר אותנו לבחירות"

   יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר כי "הבוקר צריך לומר את האמת - בנימין נתניהו הוא סרבן אחדות ויעשה הכול כל לדרדר אותנו לבחירות בפעם השלישית בתוך שנה". זאת, אחרי טענות ראש הממשלה שהאשים את גנץ בסירוב לקבל את המתווה של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. גנץ הוסיף: "גם היום אני קורא לנתניהו: הכר בתוצאות הבחירות אותן אתה והציבור מכירים היטב. ותר על בלוק החסינות ובוא למשא ומתן ישיר לגיבוש קווי יסוד של שתי המפלגות הגדולות. אהיה מוכן לפשרות למען אזרחי ישראל ללא ויתור על עקרונות יסוד".

  • לפיד: "ליברמן יודע את האמת, ביבי מוביל לבחירות בכל הכוח"

   ח"כ יאיר לפיד, מספר 2 בכחול לבן, צייץ בטוויטר כי לנתניהו "אין גבול". אחרי שראש הממשלה בנימין נתניהו אמר שיו"ר כחול לבן בני גנץ סירב לקבל את המתווה הנשיא, בכחול לבן טוענים שהוא זה שסירב להיפרד מגוש הימין-חרדים. זאת, במטרה להאשים אחד את השני בכישלון המתווה של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. לפיד צייץ בטוויטר כי מדובר ב"שיא חדש. אחרי שסירב לכל הצעה לאחדות ששמנו בפניו ביבי אומר 'גנץ סירב'". לדברי לפיד, "ליברמן יודע את האמת. ביבי צמוד לבלוק החרדי-משיחי. מוביל לבחירות בכל הכוח".

  • נתניהו אחרי הפגישה עם גנץ: "הוא ולפיד שיקרו במצח נחושה"

   ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי יו"ר כחול לבן בני גנץ סירב לקבל את התנאי שהציב יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לקבלת מתווה הנשיא, שלפיו נתניהו יהיו הראשון ברוטציה על ראשות הממשלה. "ליברמן אמר שילך עם הצד שלא יסרב. עכשיו נותר רק לראות אם אביגדור ליברמן יעמוד בהתחייבותו", הוסיף נתניהו, שנפגש אמש עם גנץ. "גנץ ולפיד שיקרו במצח נחושה לבוחריהם כשאמרו 'לא ננהל משא ומתן עם המפלגות הערביות, לא נעשה גוש חוסם איתן'. בכל מה שהזהרתי צדקתי. אסור להקים ממשלת מיעוט שתהייה תלויה בתומכי טרור".

  לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

  התרעות פיקוד העורף

   walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully