נושאים חמים
גנץ לח"כים הערבים: "אל תאמרו את מה שאתם אומרים על צה"ל - זה לא נכון". ערוץ הכנסת
עדכונים שוטפים

הדד-ליין של ליברמן: אם עד רביעי לא יהיו הסכמות - כל אחד לנפשו

נתניהו הזהיר כי "כחול לבן שועטת לממשלת מיעוט" וראשי בלוק הימין-חרדים הצהירו שלא יצטרפו אליה. גנץ: "מופע מכוער של שקרים והסתה". יו"ר ישראל ביתנו: "ממשלה צרה - אסון"

כתבי וואלה! NEWS

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  • צילום: ערוץ הכנסת, עריכה: אסף דרורי
  • הורוביץ: רעיון האחדות עם נתניהו מוכרח לרדת מהפרק

   יו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ אמר כי "נוכח מופע האימים של נתניהו, למי שעוד היו לו רעיונות על אחדות עם אדם כזה, מוכרח להוריד זאת מהפרק". עוד הוסיף כי "נתניהו יעשה הכל למען האינטרס האישי שלו, למען הישרדותו הפוליטית הוא מוכן להסית נגד אזרחי המדינה שהוא עומד בראשה". הורוביץ קרא לגנץ "לעשות כל מאמץ במסגרת הזמן שנותר לו להקים ממשלת מרכז-שמאל".

  • ח"כ עסאקלה על בלוק הימין: "חברי תזמורת ההסתה של נתניהו"

   ח"כ ג'אבר עסאקלה אמר כי "אחרי שנחשפנו להצהרות מכינוס 'החירום' של בלוק ה-55 הבנתי שהשנאה כלפי הציבור הערבי, לצערי, היא זו שמאפילה על דעותיהם והאידיאולוגיות של חברי תזמורת ההסתה בניצוחו של נתניהו".

  • ברקע המתיחות בין השניים: נתניהו וח"כ סער נפגשו

   ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם ח"כ גדעון סער, ברקע המתיחות המוכרת בין השניים. מוקדם יותר השבוע סער הכחיש טענות לפיו הוא מתכנן פיצול או פילוג מהליכוד ויצא נגד פוסט שצייץ בנו של ראש הממשלה בו תואר תרחיש כזה וכינה את הרעיון "קונספירציה הזויה". מטעם נתניהו נמסר כי "הפגישה עסקה בנושא הפוליטי ובמאמצים להקים ממשלת אחדות לאומית ולמנוע הקמת ממשלת מיעוט מסוכנת".

  • "אף אחד לא יחנך אותנו". טיבי

   אחמד טיבי בנאום במליאת הכנסת, 18 בנובמבר 2019 (צילום: צילום מסך, ערוץ כנסת)
  • עימות בין השר אקוניס לח"כ טיבי במליאת הכנסת

   ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) השיב ליו"ר כחול לבן בני גנץ במליאה ואמר כי הוא "אמר דברים אמיצים בגינוי מסע ההסתה של ראש הממשלה שמוביל לאיומי רצח נגד חברי הרשימה המשותפת. לא היה כדבר הזה שראש ממשלה באופן יומיומי מסית וחוצה כל קו". טיבי פנה לגנץ: "יש תהום מדינית פעורה בינינו. אף אחד לא יחנך אותנו כשאנחנו מתגוננים מפני פגיעה באזרחים". בתווך, החל ריב בין טיבי לשר אופיר אקוניס, טיבי כינה את אקוניס: "נתעב", והאחרון הגיב לו: "אפס מאופס".

  • עודה: נאומו של נתניהו הוא ניסיון להצית מלחמת אזרחים

   יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה אמר כי "הנאום של נתניהו לא היה התחלה של קמפיין - זה היה ניסיון להצית מלחמת אזרחים. מעולם לא היה ראש ממשלה שהרוויח כל כך מפילוג, שנאה וגזענות". עוד הוסיף כי "לא ניתן לו להבעיר את להבות השנאה. הפעם נוריד אותו מהמרפסת לפני שיהיה מאוחר מדי".

  • השר אקוניס על הרשימה המשותפת: "חבורת מסיתים"

   השר אופיר אקוניס כינה את הרשימה המשותפת כ"חבורת מסיתים". במליאת הכנסת אמר אקוניס כי "מהרשימה המשותפת אין לנו ציפיות, הם לא הבעיה. יש ציפיות מסיעה ציונית".

  • גנץ לרשימה המשותפת: תיזהרו במילותיכם כי אתם פוגעים בצה"ל

   יו"ר כחול לבן בני גנץ קרא לחברי הרשימה המשותפת "תיזהרו במילותיכם כי אתם פוגעים בצה"ל שלא בצדק". במהלך מליאת הכנסת אמר גנץ כי "אני מציע לכם להשמיע את קולכם בבירור, חובתכם כלפי שולחיכם לעשות זאת, אך תיזהרו במי שמגן עלינו. אתם חוטאים לאמת". עוד הוסיף כי "אני לא מקבל את ההסתה של ראש הממשלה מול חברי הכנסת הערבים. הבית הזה על 120 יושביו לא מדיר אף אחד מאזרחי מדינת ישראל, כולם לגיטימיים ביושבם ובדעותיהם, כולם זכאים לדבר ולהשמיע את קולם".

  • שקד: ממשלת מיעוט הנשענת על המשותפת היא סכנה

   יו"ר הימין החדש איילת שקד אמרה בישיבת הסיעה כי "ממשלת מיעוט הנשענת על הרשימה המשותפת היא סכנה ביטחונית, אבל גם סכנה חברתית". לדברי שקד, "אני חושבת שישראל ביתנו לא תצטרף למהלך הזה. אביגדור ליברמן בעד ממשלת אחדות ומנסה לעזור בהקמת ממשלת אחדות, אך אם לא נצליח במהלך הזה, של ממשלת אחדות, לא צריך להדרדר למערכת בחירות שלישית. ממשלת מעבר היא לא ממשלה שמתפקדת בצורה מלאה".

  • נתניהו ייפגש הערב עם ראשי הסיעות החרדיות

   ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש הערב עם ראשי הסיעות החרדיות. זאת בניסיון לבחון צעדים נוספים שניתן לעשות להתקדמות בהקמת ממשלה, וברקע הפגישה החיובית שנערכה אתמול עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

  • ח"כ סער בישיבת בלוק הימין: מתנגד לממשלת מיעוט

   ח"כ גדעון סער (הליכוד) הצהיר על התנגדותו לממשלת מיעוט בישיבת בלוק הימין-חרדים. ‏"אנחנו רוצים ממשלת אחדות", אמר. "בממשלת מיעוט יורדים לשוליים למקום שלא ניתן לשמור על האינטרסים הקיומיים של ישראל. זה הרע בכל העולמות. אני מצטרף לצורך למנוע הקמת ממשלת מיעוט, ממשלה רעה".

  • אשכנזי לנתניהו: "דורש ממך לחזור מדברי ההסתה"

   ח"כ גבי אשכנזי, מספר 4 בכחול לבן, פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו: "דורש ממך לחזור מדברי ההסתה ולעצור את השימוש בביטחון וחיילי צה"ל ככלי ניגוח פוליטי. לא תלמד אותנו ביטחון אהבת הארץ מהי הקרבה מהי, לא תלמד אותנו רעות מהי". פעילים בעד ממשלה יהודית-ערבית התפרצו לדבריו של אשכנזי וקראו לו לתמוך בממשלה עם המשותפת.

   הוא הוסיף כי הוא "פונה גם לאנשים הערכיים בליכוד, הרבה מהם אני מכיר, אני יודע שאם חושבים אחרת. אם לא תרימו ראש - אתם שותפים להסתה ולמהלך הזה. יש פה מדינה ואסור להעמיד אותה בסכנה".

  • יעלון: "איך אפשר לדבר על אחדות וללבות שנאה?"

   יור תל"ם משה יעלון, מראשי כחול לבן, אמר כי "משבת אנחנו במצב חירום, שמשפחתו נתניהו בדרך לעזוב את בלפור. איך אפשר לדבר על אחדות וללבות שנאה עד כדי כך שעיתונאים פרקליטים ואנשי ציבור זקוקים להגנה ואבטחה? הגיע זמן שינוי".

  • לפיד: "אם יקרה משהו לאחד היושבים באחד - ביבי גרם לזה"

   ח"כ יאיר לפיד, מראשי כחול לבן, אמר בישיבת הסיעה כי "מה שיוצא מפיו של נתניהו בימים האחרונים זו הסתה לאלימות. אלה טקסטים של חסידי ברוך גולדשטיין, לא של ראש הממשלה. יצאת מדעתך? אתה מגייס את חמינאי לקמפיין שלך? אם יקרה משהו לאחד היושבים פה בחדר זה ביבי. הוא גרם לזה. אם תהיה אלימות זה ביבי. הוא מוביל לאלימות. מה שאמר על אזרחי ישראל הערבים זו גזענות בלתי נסלחת".

  • גנץ: "קיבלנו מופע מכוער של צביעות, שקרים והסתה"

   יו"ר כחול לבן בני גנץ תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת סיעה של כחול לבן על דבריו ב"כנס החירום" של הליכוד אתמול ואמר כי "אזרחי ישראל ראויים לתקווה. לאורך השיחות עם בכירי הליכוד, הרגשנו שאנחחנו מדברים לקיר, מדברים לבלוק. בימים האחרונים ההיסטריה שברה שיאים. לא בגלל שאנחנו לקראת מערכת בחירות שלישית. קיבלנו מופע מכוער ומסוכן של צביעות, שקרים והסתה. מסע שנבנה לנגד עינינו. גם לי יש אי הסכמות רבות עם חברי הכנסת הערבים, אבל המסע הסתה הזה חייב להיפסק".

  • ראש עיריית אשקלון: "קורא לליברמן - תקבל את ההחלטה הנכונה"

   ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, הגיע גם הוא לישיבת בלוק הימין-חרדים כדי לבקש ממשלת אחדות ולהימנע מממשלת מיעוט. "כל בממשלת מעבר הזו פוגעת באזרחים בעיקר בעוטף. אני קורא לליברמן - אתה איש ימין חזק ודעתן. בשם כל תושבי העוטף ואשקלון אנחנו כמהים שתקבלו את ההחלטה הנכונה", אמר גלאם.

  • כל ראשי הסיעות בבלוק הימין-חרדים: לא נצטרף לממשלת מרכז-שמאל

   כל ראשי הסיעות בבלוק הימין-חרדים הצהירו בישיבה שהתכנסה בכנסת כי לא יצטרפו לממשלת מרכז-שמאל. יו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן אמר כי "היינו נאמנים לליכוד מול נתניהו ואנחנו עדיין נאמנים כל מה שביקשו מאיתנו קיימנו לאורך כל הדרך. ברור שלא נצטרך לממשלת שמאל".

  • בנט: "הימין החדש לא תצטרף לממשלת שלילת ישראל"

   שר הביטחון נפתלי בנט אמר כי "הימין החדש לא תצטרף לממשלת שלילת ישראל". בנט, שדיבר בישיבת בלוק הימין-חרדים בכנסת, טען כי "לו הייתה כאן ממשלת מיעוט שנשענת על שוללי ישראל ביום שלישי בשבוע שעבר, אז היו ממשיכים לחיות 25 מחבלי הג'יהאד האיסלאמי בעזה. ביטחון ישראל לא יכול להישען אפילו דקה אחת על מי ששולל את קיומה של ישראל כמדינה יהודית".

  • דרעי: "בשום שלב ושום תנאי לא נצטרף לממשלת מיעוט"

   יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר כי הוא "מצהיר בצורה הכי ברורה ופומבית: בשום שלב ובשום תנאי לא נצטרף לממשלת מיעוט. אנחנו בעד ממשלת אחדות בראשות נתניהו. זה המתווה אין הצעה אחרת על השולחן. זה השכל הישר וזה היגיון".

   דרעי, שדיבר בישיבת בלוק הימין-חרדים, אמר כי הוא שולל את האפשרות לאור הטיעונים שהושמעו ביממה האחרונה, שלפיהם מפלגות נוספות יוכלו להצטרף לממשלת המיעוט בהמשך. לדבריו, "לא יודע למי הם מתכוונים. מש"ס לא תצא להם ישועה".

  • נתניהו: "אם זה היה תלוי בלפיד - ברגע המבחן הוא היה לובש שטריימל"

   ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר על כחול לבן כי "חברי הסיעות החרדיות יכולים לספר על כל המגעים שהיו להם עם כחול לבן בחודשים האחרונים. אם זה היה תלוי בלפיד, ברגע מבחן הוא היה לובש שטריימל ומניח תפילין פעמיים ביום ומקבל שעתיים בשבוע שבת".

   על מבצע "חגורה שחורה" ברצועת עזה, אמר נתניהו כי "כשראש השב"כ הסביר את נסיבות העיתוי של המבצע, הוא אמר שהכוכבים הסתדרו ובאה שעת כושר. אם הייתה ממשלת מיעוט - הכוכבים לא היו מסתדרים כי הכוכב של אחמד טיבי לא היה מסתדר עם זה. ממשלה כזו יכולה להטיל וטו על פעילויות חיוניות להבטחת ביטחון ישראל".

  • נתניהו: "כל הסימנים מראים שהם שועטים לממשלת אחדות"

   ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת בלוק הימין-חרדים כי "התכנסנו כאן לכנס חירום כי זו שערת חירום". לדבריו, "יש כאן רגע גורלי בתולדות מדינת ישראל. יש אפשרות אמיתית שבתוך 48 שעות תקום ממשלת מיעוט שנתמכת ותלויה בתומכי טרור. אינני מדבר על ערביי ישראל, הם אזרחי המדינה ונאמנים למדינה, אלא הח"כים שתומכים בטרור ובארגונים ששואפים להשמיד את מדינת ישראל".

   הוא האשים את כחול לבן כי הם "אמרו שזה קמפיין געוואלד שלא יהיה בלוק חוסם. עכשיו רואים שהם הוליכו שולל את המצביעים. זה לא געוואלד אמיתי. אומרים זאב, יש זאב אמיתי בחדר". לטענתו, על אף שקרא לכחול לבן לרדת מהרעיון, "הם לא הפסיקו וכל הסימנים מראים שהם שועטים קדימה לממשלת מיעוט".

  • ליברמן על הפגישה עם נתניהו: "לא ביזבזנו זמן על חשבונות העבר"

   במענה לשאלת וואלה! NEWS, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר על הפגישה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "לא ביבזבנו זמן על חשבונות העבר, לא על ריבים אלא דברים מעשיים ופרקטיים איך אפשר להתקדם". זאת, לאחר שאמר ש"ממשלה צרה היא אסון" וקבע דד-ליין חדש להחלטתו - יום רביעי בשעה 12:00.

   ליברמן הוסיף כי הוא "מרשה לעצמי לשמור על ערפל קרב ולא להוריד שום דבר מהשולחן. אני מסיים את מאמציי ביום רביעי ב-12 בצהריים. זה ישאיר לבני גנץ עוד 12 שעות שיחליט מה הוא עושה". אחר כך, לדבריו ליברמן יעשה "הערכת מצב".

  • ליברמן: "ממשלה צרה היא אסון", הדד-ליין - יום רביעי ב-12 בצהריים

   יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אמר כי "ממשלה צרה היא אסון". ליברמן, שדיבר בישיבת הסיעה, אמר: "לפי האינטרס האישי שלי עדיף להיות חבר בממשלה צרה כזו או אחרת. שני הצדדים מציעים לנו עד חצי המלכות בתוספת 50%. המדינה זקוקה למנהיגות לאחריות וממשלת אחדות רחבה מקיר לקיר. כל ממשלה אחרת תתקשה לתפקד".

   לדבריו, במפלגה ימשיכו במאמץ עד יום רביעי בשעה 12:00 בצהריים. "אם עד יום רביעי ב-12 בצהריים לא הגענו להסכמה עקרונית בראשי תיבות, מבחינתי כל אחד לנפשו", אמר יו"ר ישראל ביתנו. הוא הוסיף כי הוא קבע שורה ארוכה של פגישות ושיחות עם אישים וח"כים, בהם נציגים מהקואליציה והאופוזיציה, והוא "מקווה שתהיה בשורה ונוכל לבשר לכם שהצלחנו. מציע להקשיב לנשיא שאמר שאין פערים מהותיים. ניתן להתגבר על כל הפערים".

  • השר פרץ: "מגיעים עם דרישות צנועות כגוש, כל צד צריך לוותר"

   שר החינוך רפי פרץ אמר היום בישיבת הסיעה של הבית היהודי "אנחנו מגיעים כגוש ימין עם דרישות מאוד צנועות כדי להיפגש, לא פוסלים אף אחד. גם בצד שלנו לא יהיו פסילות ולא חרמות ונוכל לבנות ביחד ממשלת אחדות". הוא פנה ליו"ר כחול לבן בני גנץ ואמר: "זה ייזכר לך דבר מאוד משמעותי אם תקים ממשלת אחדות. הצרכים הביטחוניים והעניינים הנוספים דורשים את הדבר הזה. כל צד צריך לוותר - וצריך איזון - והאיזון שלנו זה הסטטוס קוו".

  • לוי-אבקסיס על המו"מ על כחול לבן: "מקווה שנצליח לפתור חלק מהדברים"

   יו"ר גשר, אורלי לוי-אבקסיס, אמרה בישיבת הסיעה כי "במערכת הבחירות, כשכולם נתנו תשובות כן ביבי לא ביבי, שמנו ענייני תוכן ודיברנו מהות. כך ניהלנו את המומ עם כחול לבן. לא סחרנו ולא דיברנו על תיקים. ברוב הדברים יש לנו התקדמות ואת חלק מהדברים אני מקווה שנצליח לפתור".

  • עמיר פרץ: "קיימת היתכנות לממשלת מיעוט, חייבים לעשות כל מאמץ"

   יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ אמר בישיבת הסיעה כי "הייתה היתכנות והיא עדיין קיימת להקמת ממשלה, גם אם היא ממשלת מיעוט בשלב ראשון. זו באמת אפשרות שחייבים לעשות כל מאמץ כדי שהיא תתממש. אנחנו מתכוונים לעשות הכול כדי לסייע לגנץ ונצטרף לכל ממשלה שהוא עומד בראשה".

   פרץ הוסיף שהמפלגה לא תתמוך בממשלה בראשות נתניהו. על נאומו של ראש הממשלה ב"כנס החירום" של הליכוד אמר: "ברור לנו שנתניהו פתח את מסע הבחירות שלו שלצערנו מבוסס על הסתה והדרה של אוכלוסיות שלמות. ראש הממשלה לא למד את הלקח כנראה, כשמבעירים את השטח מאבדים את השליטה בגובה הלהבות, תהליך כזה יכול להוביל למלחמה פנימית".

  • אחרי כחול לבן וישראל ביתנו: הח"כים והשרים בליכוד הונחו שלא להתראיין

   בליכוד הורו לכל הח"כים והשרים לא להתראיין עד הודעה חדשה. הנחיה זו מצטרפת להנחיה דומה שניתנה בשבוע שעבר לח"כים בכחול לבן, ואתמול לח"כים בישראל ביתנו.

  • ח"כ הנדל: "ממשלת מיעוט זו תקלה, ישראל זקוקה לממשלת אחדות"

   ח"כ יועז הנדל (כחול לבן), שנחשב למי שמתנגד להקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת, כתב בחשבון הפייסבוק שלו כי "מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות, אין תרופה אחרת לשסעים בחברה הישראלית. נקודה. בעיניי ממשלת מיעוט זו תקלה". בפוסט, תקף הנדל את ראש הממשלה בנימין נתניהו וכתב כי "מה שאזרחי ישראל רואים בימים האחרונים זה ענן של ספינים ופחדים במקום מנהיגות".

   הנדל תקף גם את נציגי הציונות הדתית ב"ימין החדש" ובבית היהודי, ברקע ההצעה שכחול לבן העבירה בשבועות האחרונים לסיפוח בקעת הירדן בתמורה לתמיכה בממשלה. לדבריו, "הימין הדתי שהיה פעם המפד"ל קידש בעבר את ארץ ישראל ותורת ישראל. בסיבוב האחרון עמדה בפניו - על חלקיו השונים - דילמה: הכרעה אסטרטגית בין ארץ ישראל לבין תמיכה בגוש פוליטי למען ביבי. הם בחרו בביבי. מתברר שכוח ושררה עדיפים על רגבי אדמה. מקווים לעוד כמה חודשים במשרדים ממשלתיים. דחו את ההצעה האסטרטגית שכמוה לא הייתה 52 שנה, כאילו כלום".

  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully