נושאים חמים
אחרי שהג'יהאד האסלאמי הכריז על הפסקת אש: מטחים על עוטף עזה. שי מכלוף
עדכונים שוטפים

בתגובה לירי הרקטות: צה"ל תקף שורת יעדים של הג'יהאד האסלאמי בעזה

פיקוד העורף הנחה על חזרה לשגרה, אך מטח נורה לעבר היישובים ליד גדר הגבול. בעוטף עזה, באשקלון, בנתיבות ובשדרות התלמידים לא הלכו לבית הספר. צה"ל תקף יעדים של הארגון בעזה, בהם מתחם צבאי לייצור רכיבי רקטות. אחרי שעות של שקט - הודיעו הרשויות בדרום על חזרה לשגרה

כתבי וואלה! NEWS

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  • יירוטים בשמי עוטף עזה, הערב

   צילום: דיווחים חמים מהשטח
  • הרשויות בעוטף עזה הכריזו על חזרה מלאה לשגרה

   אחרי הערכת מצב, הרשויות בעוטף עזה בהם מועצת שדות נגב הכריזו על חזרה מלאה לשגרה ועל הסרת כל המגבלות.

  • אחוזי נוכחות גבוהים בהתייצבות תלמידי בתי הספר באשדוד

   עיריית אשדוד פרסמה את אחוזי ההתייצבות תלמידי בתי הספר וגני הילדים בעיר, זאת ברקע הירי מרצועת עזה לעבר אזור הדרום, חרף הפסקת האש. 85% מהתלמידים הגיעו לבתי הספר בעיר, ו-90% נוכחות נרשמה בגני הילדים. בבתי הספר היסודיים נרשמו 75% נוכחות - עלייה של 25% בהשוואה לאתמול.

  • הג'יהאד האסלאמי: סיכמנו עם חמאס כי אנו ננהל את הלחימה

   מוסעב אל-ברים, דובר הג'יהאד האסלאמי, אמר כי הארגון ניהל את הלחימה מול ישראל, בצעד שסוכם עם חמאס. בראיון בכלי תקשורת פלסטיני אמר אל-ברים כי הוסכם גם על התגובה וגם על ההתפתחויות הצפויות בשטח וההישגים המדיניים הצפויים. "עמדנו על כך שהמערכה הזו תהיה הקרב של העם הפלסטיני והקרב של ההתנגדות הפלסטינית", הוסיף.

  • משרד החינוך: הקו להתייעצויות בעת חירום יפעל גם היום

   משרד החינוך הודיע כי "הקו הפתוח" להתייעצויות בעת חירום של הורים ותלמידים יפעל במהלך סוף השבוע. הקו מאוייש על ידי מומחיות למצבי לחץ וחירום. מספר הטלפון: 1800-811-211.

  • מועצת שער הנגב: ההחלטה לדחות את הלימודים הייתה נכונה

   ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין, אמר הבוקר כי ההחלטה לדחות את החזרה למערכת החינוך ביממה הייתה נכונה. "אמש קיבלתי מספר פניות של תושבים שהביעו מחאה על ההחלטה. גם הבוקר אני חושב שההחלטה שהתקבלה היא ההחלטה הנכונה, גם בטחונית וגם תאפשר התארגנות מיטבית של צוותי החינוך", אמר יו"ר המועצה בהודעה שנשלחה לתושבי שער הנגב.

  • יירוט רקטה בשמי אשקלון

   יירוט רקטה ע"י כיפת ברזל, אשקלון, 14 בנובמבר 2019 (צילום: רויטרס)
  • עיריית נתיבות: בתום הערכת מצב לא יתקיימו לימודים

   עיריית נתניבות הודיעה כי בתום הערכת מצב מורחת עם גורמי צבא, משטרה ו-וועד הורים הוחלט לבטל את ההנחיה הקודמת ולא לקיים את יום הלימודים בעיר. זאת לעור המשך ירי הרקטות מרצועת עזה לישראל. בנוסף לכך, הובהר כי ההודעה חל גם על מוסדות החינוך המיוחד, גני הילדים ומעונות היום.

  • צה"ל תקף שורת יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה

   צה"ל הודיע כי מטוסי קרב וכלי טיס תקפו שורת יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. בין יעדי הטרור הותקף מתחם צבאי ששימש בין היתר כאתר לייצור רכיבים המשמשים לייצור רקטות. כמו כן, הותקפה מפקדת חטיבת חאן יונס של ארגון הטרור בה מספר משרדי מפקדים של הג'יהאד. צה"ל מסרה בתגובה לאחר התקיפה כי "רואה בחומרה רבה את הפרת הפסקת האש ושיגור הרקטות לעבר ישראל, נמצא במוכנות גבוהה וימשיך לפעול, ככל שיידרש, נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל".

  • צה"ל תוקף יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה

   צה"ל הודיע כי תוקף יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. זאת לאחר ארבעה שיגורים שזוהו מוקדם יותר מהרצועה לישראל.

  • הג'יהאד האסלאמי: השתמשנו ברקטה חדשה לראשונה

   הג'יהאד האסלאמי הודיע כי עשה שימוש לראשונה ברקטה חדשה מדגם "בוראק 120" מתוצרת פלסטינית. עוד הוסיפו כי חיסולו של בהאא אבו אל-עטא "רק יגביר את הכוח". לדבריהם, הם עשו שימוש ברקטה הזו בירי לעבר חדרה.

  • צילום: דיווחים חמים מהשטח
  • שדות נגב: אזעקות נשמעו בחלק מהיישובים

   במועצה המקומית שדות נגב מסרו כי אזעקות נשמעו בחלק מהיישובים. עוד הוסיפו כי "צוות המועצה נמצא בהערכת מצב יחד עם גורמי הביטחון ואנו נעדכן בשעה הקרובה על הערכות לשעות הקרובות ולמחר".

  • מתחילת ההסלמה: 84 בני אדם טופלו ע"י צוותי מד"א

   מאז תחילת ההסלמה העניקו צוותעי מד"א טיפול רפואי ל-84 בני אדם. בין הנפגעים שלושה פצועים קל: אישה בת 65 מאשקלון ושני גברים בני 30 ו-66 מהמעוצה האזורית באר טוביה.

  • נתניהו: "מטרות המבצע הושגו כבר עכשיו במלואן"

   ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "מטרות המבצע הושגו כבר עכשיו במלואן, האויבים שלנו קיבלו את המסר". במהלך סיור ביטחוני במרכז ניהול יירוטים ובסוללת כיפת ברזל הבהיר נתניהו כי "מטרת המבצע הייתה לעשות סיכול ממוקד של מפקד הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. הוא חוסל, ויחד איתו חוסלו עשרות מחבלים וגם עשרות מטרות תשתית חשובות של הארגון".

  • נתניהו בביקור בסוללת כיפת ברזל

   ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים סיור ביטחוני במרכז ניהול יירוטים ובסוללת כיפת ברזל. (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, עמוס בן גרשום)
  • קטע מסילת הרכבת של אשקלון-באר שבע נפתח לתנועה

   בהתאם להנחיית גורמי הבטחון, קטע מסילת הרכבת של אשקלון-באר שבע נפתח לתנועה. צוותי רכבת ישראל מבצעים בדיקות תקינות, ולאחר השלמתן קו הנגב המערבי צפוי לחזור לפעילות סדירה בהדרגה. רכבת ראשונה מאשקלון יצאה דרומה בשעה 15:43ורכבת ראשונה מבאר שבע תצא צפונה בשעה 16:47.

  • צה"ל החליט על החזרת השגרה במעברים לרצועה

   בתום התייעצויות ביטחוניות, הוחלט בצה"ל על חזרה לשגרה במעברים ארז וכרם שלום - כך נמסר מדובר צה"ל. בנוסף הוחלט על החזרת מרחב הדייג ל-15 מיילים ימיים.

  • 67 בקשות לפיצויים הוגשו לרשות המסים מתחילת הסבב

   67 תביעות הוגשו לצוותי קרן הפיצויים (מס רכוש) של רשות המסים מאז יום שלישי בעקבות אירועי סבב ההסלמה. 26 מהתביעות נגעו לנזקים למבנים, 32 לנזקים לכלי רכב, 2 תביעות נגעו לתשתיות ושלוש לנזק לחקלאים.

  • רסיס רקטה אותר בגן ילדים בנתיבות

   רסיס רקטה אותר בחצר גן ילדים בנתיבות, כשבגן לא נכחו ילדים. חבלני משטרה הוזעקו למקום והם מטפלים באירוע. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

  • ח"כ שקד: אין לי ספק שצה"ל יחזיר את ההרתעה

   ח"כ איילת שקד (הימין החדש) אמרה כי "אין לי ספק ששר הביטחון וצה"ל יחזירו את ההרתעה ויבטיחו שקט לתושבי הדרום". שקד אמרה את הדברים כשהגיעה לביקור במכללת חמדת הדרום שליד נתיבות, במהלכו נשמעו התרעות צבע אדום.

  • שרידי רקטה אותרו על פי החשד באזור נתיבות; חבלן משטרתי הוזעק למקום

   חבלן משטרתי הוזעק לאזור נתיבות בעקבות חשד לנפילת שרידי רקטה. לא דווח על נפגעים או נזק.

  • אחרי המטח, הורים בנתיבות כועסים על פיקוד העורף: "אמרנו לילדים שלא יהיו אזעקות"

   הורים בנתיבות זועמים על פיקוד העורף לאחר שילדיהם היו בבית הספר בזמן האזעקות האחרונות. "אנחנו מתוסכלים מזה, זאת החלטה לא נכונה. מדובר בחיי אדם, אמרנו לילדים שלא יהיו אזעקות היום. אנחנו כועסים", אמרה מיטל מנתיבות.

  • דיכטר: "אין שום התחייבות להפסיק את מדיניות הסיכולים"

   סגן שר הביטחון אבי דיכטר הכחיש הבוקר בראיון בגלי צה"ל כי ישראל התחחיבה להפסיק את מדיניות החיסולים במסגרת הפסקת האש. "אין שום התחייבות להפסיק את מדיניות הסיכולים. ישראל לא הבטיחה שום דבר לג'יהאד האסלאמי. מי שייצר טרור מולנו, אנחנו נפגע בו. אנחנו לא נשב ונמתין עד שהוא יבצע את זממו", אמר דיכטר.

  • ראש מועצת שער הנגב אחרי הפסקת האש: "לא הושגה הכרעה"

   אופיר ליבשטיין, ראש המועצה האזורית שער הנגב, אמר אחרי כניסת הפסקת האש לתוקף כי "בעוד שההישג הצבאי הוא אדיר, ההישג המדיני לוקה בחסר, בלשון המעטה. לא הושגה הכרעה, לא הושגה הסדרה וארגוני הטרור ברצועה לא קיפלו את משגרי הטילים או את אוהלי יום השישי לאורך הגדר. הסיסמה המוכרת חזרה 'שקט יענה בשקט' רק שלא מדובר על שקט אצלנו בעוטף". "לא נרפה ידינו", הוסיף ליבשטיין, "נמשיך לבנות ולהבנות".

  • בנט על הפסקת האש: "זה עוד לא נגמר. רק המעשים בשטח יקבעו"

   שר הביטחון הנכנס נפתלי בנט אמר הבוקר כי למרות כניסתה לתוקף של הפסקת האש, על הציבור להמשיך להיות "ערני וקשוב". "בשלב זה, זה עוד לא נגמר. רק המעשים בשטח יקבעו", אמר בנט, "כללי המשחק החדשים ברורים: צה"ל יפעל בחופש פעולה מלא, ללא שום מגבלות. מחבל שמנסה לפגוע באזרחי ישראל, לא יוכל יותר לישון בשקט, לא בביתו ולא במיטתו, ולא בשום מקום מסתור".

  • דובר צה"ל: הוסרו ההגבלות על עבודה במערב לכיש, לימודים לא יתקיימו

   לאחר הערכת מצב מחודשת בפיקוד העורף, הודיע דובר צה"ל כי באזור מערב לכיש ניתן לצאת לעבודה. המגבלות על התכנסויות ואירועים הוסרו, אך פעילויות חינוכיות לא יתקיימו.

  • רשויות בדרום הודיעו על חידוש הלימודים הבוקר

   לאחר הדיווחים על הפסקת האש, הכריזו רשויות רבות בדרום על חזרה מלאה לשגרה. בבאר שבע, בקריית גת ובמועצה האזורית באר טוביה תחזור מערכת החינוך לפעול בשעה 10:00, בקריית מלאכי ובאשדוד בשעת 09:00. במכללת קיי בבאר שבע יתחדשו הלימודים בשעה 10:00.

  • ח"כ זנדברג: "אנו עלולים להידרדר לסבב נוסף"

   ח"כ תמר זנדברג (המחנה הדמוקרטי) בירכה הבוקר על הדיווחים על הפסקת האש, והדגישה: "דווקא כעת חשוב מתמיד להזכיר כי הפסקות אש בין סבבים לא יספקו פתרון מלא. את זה תעשה רק הסדרה מלאה וממנה פתיחה בהידברות להסכם מדיני עם כלל העם הפלסטיני". לדבריה, "אם לא נדע לנצל את הפסקת האש הזאת על מנת לחתור לשינוי המצב אנו עלולים להידרדר בקרוב לסבב נוסף".

  • משרד החינוך: לימודים יתקיימו בכך הארץ, להוציא יישובים ספורים בעוטף עזה

   משרד החינוך הודיע על חזרה ללימודים בכל רחבי הארץ, למעט ביישובים ספורים בעוטף עזה ומערב לכיש (מועצה אזורית חוף אשקלון). במקומות אלה, נמסר, לא יתקיימו לימודים אלא לאחר הערכת מצב שתתקיים עם ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה.

  • הפלסטינים: מניין ההרוגים בעזה עלה ל-34, שישה נהרגו הלילה

   משרד הבריאות הפלסטיני הודיע כי מניין ההרוגים ברצועת עזה עלה ל-34 מתחילת סבב הלחימה הנוכחי. בין ההרוגים, שמונה ילדים ושלוש נשים. כ-111 בני אדם נפצעו. זאת, לרבות שישה בני אדם שנהרגו הלילה בתקיפה בית בדיר אל-בלח שבמרכז רצועת עזה.

  • הרשות השופטת: כל בתי המשפט ישובו לפעילות סדירה, כולל באשקלון

   מהרשות השופטת נמסר הבוקר כי כל בתי המשפט ישובו הבוקר לפעילות סדירה, לרבות בית המשפט באשקלון.

  • גורם מדיני: ישראל השיגה את מטרות המבצע, הג'יהאד האסלאמי נפגע משמעותית

   גורם מדיני אמר הבוקר כי "ישראל השיגה את מטרות המבצע", ציין כי ארגון הג'יהאד האסלאמי נפגע "משמעותית" והוסיף: "השמדנו תשתיות רבות ולמעלה מ-20 מחבלים סוכלו". בנוגע לדיווחים על הפסקת האש אמר הגורם כי "המעשים בשטח הם שיקבעו. ישראל לא נתנה דבר. מי שיפגע בנו - אנחנו נפגע בו. אין שינוי במדיניות".

  • שליח האו"ם למזה"ת: הימים הבאים יהיו קריטיים, על כל הצדדים לגלות איפוק מירבי

   שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, אמר הבוקר כי אנשי הארגון ומצרים "עבדו קשה כדי למנוע מההסלמה החמורה ברצועת עזה ומסביבה להידרדר למלחמה". הוא צייץ בטוויטר כי "השעות הימים הבאים יהיו קריטיים" וקרא לכל הצדדים לגלות "איפוק מירבי ולעשות את חלקם כדי למנוע שפיכות דמים". "המדרח התיכון אינו זקוק למלחמות נוספות", סיכם.

  • פיקוד העורף: הוסרו המגבלות בכל הארץ, מלבד ביישובי העוטף ומערב לכיש

   דובר צה"ל הודיע הבוקר כי לאחר הערכת מצב עם ראשי הרשויות ומשרדי הממשלה יובהר באיזה אופן תיערך חזרה לשדרה ביישובי העוטף ומערב לכיש. בשאר אזורי הארץ הוסרו כל המגבלות.

  • הג'יהאד האסלאמי אישר את הדיווחים על הפסקת האש

   דובר הג'יהאד האסלאמי אישר הלילה כי הושגה הפסקת אש עם ישראל. הדובר הוסיף כי הפסקת האש נכנסה לתוקפה מהבוקר בשעה 05:30.

  • דיווח פלסטיני: הושגה הפסקת אש בין ישראל לג'יהאד האסלאמי

   מקור דיפלומטי אמר לסוכנות הידיעות הפלסטינית סווא שהושגה הפסקת אש, והיא נכנסה לתוקפה החל מהשעה 05:30 בבוקר. הפסקת האש הושגה בתיווך מצרי. המקור אמר כי הפלגים הפלסטיניים והג'יהאד האסלאמי הסכימו להצעה המצרית להפסיק מיד את האש ולקיים את תהלוכות השיבה ללא אלימות. ישראל הסכימה, לדברי אותו מקור, להצעה המצרית להפסיק את החיסולים וכמו כן להפסיק לירות לעבר מפגינים בתהלוכות השיבה.

  • התרעת צבע אדום נשמעה בשדרות

   התרעת צבע אדום נשמעה הלילה (חמישי) בשדרות, גבים, איבים, בארי, סעד, עלומים, שדה דוד, שחר, תלמים ובמכללת ספיר. לפי שעה, לא ידוע על נפילות או יירוטים.

  • משרד הבריאות הפלסטיני: שישה הרוגים בתקיפה ברצועה

   משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי בתקיפת בית בדיר אל-בלח שבמרכז רצועת עזה נהרגו שישה בני אדם ועוד 12 נפצעו. מוקדם יותר דיווחו פלסטינים על ארבעה הרוגים בתקיפה, שיוחסה לצה"ל.

  • דיווח פלסטיני: ארבעה הרוגים בתקיפה במרכז הרצועה

   פלסטינים דיווחו על ארבעה הרוגים הלילה (חמישי) בתקיפה של צה"ל על בית בדיר אל בלח. עוד דווח כי עשרה פלסטינים נפצעו בתקיפה. מדובר ככל הנראה על התקיפה שעליה דווח מוקדם יותר נגד מטרות של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה.

  • מד"א: ארבעה נפצעו בזמן ריצה למרחב מוגן באשדוד ובשפלה

   צוותי מד"א הוזנקו לטפל בשמונה בני אדם במהלך האזעקות שנשמעו אמש מהשעה 23:00 בדרום הארץ ובשפלה. ארבעה נפגעי חרדה טופלו על ידי הצוותים וארבעה נוספים שנפלו ונחבלו בזמן ריצה למרחב מוגן, בהם תינוק בן שנה שנפל יחד עם אמו ונחבל קל בראשו באשדוד. כמו כן נמסר כי במוקד מד"א לא התקבלו שיחות על נפגעים כתוצאה מפגיעת רקטה.

  • צה"ל: במטח לשפלה זוהה שיגור אחד משטח הרצועה - שיורט

   דובר צה"ל מסר כי בהפעלת ההתרעות של פיקוד העורף במרחב הערים אשדוד, רחובות וגדרה לפני כשעה, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל, שיורט על-ידי לוחמי כיפת ברזל. ריבוי ההתרעות עקב הפעלת פוליגונים מרובים ושברי יירוט.

  • תיעוד יירוטים באשקלון ובאשדוד:

   צילום: רויטרס, שי מכלוף ודדי פולד, עריכה: שאול אדם
  • ראש עיריית יבנה לוואלה! NEWS: "מקווים שזה ייגמר, בשלב זה ממשיכים בלימודים"

   ביבנה, שבה נשמעה אזעקה, הודיעו כי ההחלטה לקיים את הלימודים בעיר עומדת בעינה. בשיחה עם וואלה! NEWS אמר ראש העיר יבנה צבי גוב‐ארי כי לא נרשמו עד כה פניות מאזרחים מודאגים. "היתה פה אזעקה ונפילה באזור. אין נפגעים, הכל רגוע", אמר צבי גוב-ארי. "אנחנו מעדכנים את התושבים בצורה שוטפת, מקווים שזה ייגמר, ושההפסקה תהיה ארוכה. יחד עם זאת, אנשים מבינים שמה שנעשה - צריך לעשות אותו".

   לדבריו, "בשלב זה ההחלטה היא להמשיך בלימודים. אם משהו ישתנה לחומרה יודיעו את זה עד שש בבוקר. מאוד חשוב להחזיר את שגרת החיים".

  • צה"ל: התחדשו התקיפות, הותקפו מתחמים צבאיים של הג'יהאד האסלאמי

   צה"ל הודיע כי התחדשו התקיפות נגד מטרות הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. על פי דובר צה"ל, בין יעדי הטרור הותקפו חמ"ל המשמש את חטיבת "חאן יונס" של ארגון הטרור, ממנו מתבצעת פעילות בשגרה ובחירום, וכן מתחם צבאי של ארגון הטרור בחאן יונס שבדרום הרצועה. כמו כן, כלי שיט של צה"ל תקף מתחם צבאי לאימונים של הכוח הימי של הג'יהאד האסלאמי המשמש גם כמחסן אמצעי לחימה.

  • רגעי האזעקה ברחובות: "רצנו מיד לממ"ד, הילד לא התעורר"

   הרקטה שיורטה בשמי רחובות נפלה מחץ לשטח השיפוט של העיר. אלעד גודינגר, תושב העיר, סיפר: "אשתי בדיוק נרדמה, אני הייתי לקראת. הילד ישן בממ"ד ורצנו מיד לחדר. הוא לא התעורר. הרגלנו אותו מגיל קטן לישון ברעש. לקח לי שתי שניות להבין שזה אמיתי. הייתי בטוח שזה לקראת סיום".

   גודינגר הוסיף: "התלבטנו אם לשלוח אותו מחר לגן. אם לא נקום להפסקת אש - לא נשלח. חיכינו כמה דקות וחזרנו לחדר. ייקח כמה דקות לאדרנלין לרדת, ייקח קצת זמן לחזור לישון".

  • גורם מדיני: "דרישות הג'יהאד - הוכחה שהפעולה הישראלית הצליחה"

   גורם מדיני מסר כי "הג'יהאד האיסלמי רוצה הפסקת אש ולכן מנסה ליצור מצג שווא של הישגים. הדרישות של הג'יהאד מוכיחות שהפעולה הישראלית הצליחה. צה"ל סיכל כ-20 מחבלים ופגע משמעותית ביכולות הג'יהאד. שקט ייענה בשקט והמעשים בשטח הם שיקבעו. ידה של ישראל תגיע למי שמנסה לפגוע בה".

  • מזכ"ל הג'יהאד: "מצפה לקבל תשובה הלילה, כל האפשרויות באות בחשבון"

   מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה אמר כי הוא "מצפה לקבל תשובה הלילה" למתווה שהניח להפסקת אש עם ישראל. לדבריו, הוא קיבל הזמנה להגיע לקהיר אך לא רצה להיענות אליה. "מצרים משקיעה מאמצים להפסקת התוקפנות עלינו. אם נגיע להפסקת אש וישראל לא תמלא את אחד הסעיפים - ההסכם יתפרק", הוסיף נחאלה בריאיון ל"אל-מיאדין".

   עוד הוסיף נחאלה כי "כל האפשרויות באות בחשבון". לדבריו, "ייתכן שזו תהיה מלחמה וייתכן שזו תהיה מה שמכונה 'מערכה שבין המלחמות'. הג'יהאד האסלאמי לקח על עצמו את הנטל הגדול במערכה הזו, והוא עדיין לוקח על עצמו את הנטל הזה. הזירה פתוחה עבור כל הפלגים כדי להגיב על התוקפנות הישראלית".

  • מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי בריאיון לרשת אל-מיאדין

   מזכ"ל הג'יהאד האיסלאמי, זיאד נחאלה בראיון במהלך ההסלמה בלחימה בין ישראל לארגון הטרור בעקבות חיסול הבכיר בהאא' אבו אל-עטא, 13 בנובמבר 2019 (צילום: צילום מסך)
  • מזכ"ל הגיהאד האסלאמי: נסכים להפסקת אש אם ישראל תסכים לדרישותינו

   מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי זיאד נחאלה אמר שארגונו הציג תנאים להפסקת אש הכוללים את הפסקת הירי הישראלי, הפסקת החיסולים והפסקת הירי לעבר המשתתפים בהפגנות השיבה שבגבול רצועת עזה. לדבריו, "אם ישראל תסיכם לתנאים האלה - ייתכן שתהיה הפסקת אש בתוך שעה, שעות אחדות או ימים". נחאלה הוסיף בדבריו לרשת "אל-מיאדין" כי "יש הבנות ישנות ועל ישראל לדבוק בהן. אנחנו רוצים שישראל תדבק בהסכמות ולא תירה על מפגינים. אנחנו לוקחים אחריות על כל כדור וכל רקטה".

  • המטח לדרום: שני שיגורים יורטו, חלקי רקטה נפלו באשדוד

   שתי רקטות ששוגרו מרצועת עזה לשטח ישראל יורטו מעל אשדוד, וחלקיה של אחת מהן נפלו בשטחי העיר ופגעו בבניין. מהמשטרה נמסר כי חבלני המשטרה מטפלים בה בזירה, והודות למשמעת האזרחים לא דווח על נפגעים באירוע. כוחות המשטרה סגרו את זירת האירוע ובשלב זה מבצעים את משימתם להסרת הסכנה במקום.

  • מתחילת ההסלמה: 26 פלסטינים הרוגים מתקיפת צה"ל בעזה

   מניין ההרוגים הפלסטינים מתקיפות צה"ל ברצועת עזה עלה ל-26 - כך הודיע משרד הבריאות הפלסטיני. כמו כן נמסר כי 85 בני אדם נפצעו מאז אתמול. במקביל, נמשך ירי הרקטות ואזעקות נשמעו באשדוד וביישובי האזור.

  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully