מרינה בריטבין, ישראלית תושבת חרקוב מנסה להימלט מהפלישה הרוסית 24.02.22. באדיבות המצולמים
מרינה בריטבין, ישראלית תושבת חרקוב מנסה להימלט מהפלישה הרוסית 24.02.22/באדיבות המצולמים

150 ק"מ בחושך, בדרכים משובשות, כשהילדים בוכים ברכב: תיעוד ממסע ההימלטות מאוקראינה

עודכן לאחרונה: 25.2.2022 / 9:30

מרינה בריטבין, ישראלית המתגוררת בחרקוב, לקחה אתמול את גורלה בידה, ארזה מזוודה ונמלטה מאימת המלחמה למולדובה. וואלה! ליווה אותה לאורך כל הדרך המסוכנת. כעת, כשהגיעה לגבול, היא מבקשת מהשגרירות לסייע לחלץ את בן זוגה האוקראיני: "איך אתמודד לבד במדינה זרה?"

בדרכים משובשות באמצע הלילה: כך מנסים הישראלים להימלט מאוקראינה/עריכה: אביעד בללי

על מילוני אזרחים באוקראינה עבר לילה מתוח במיוחד ומלא בחששות כבדים בעקבות המלחמה שפרצה אתמול עם פלישת רוסיה למדינה. חלק מהם החליטו לקחת את גורלם בידם ולהימלט למדינות שכנות. אחת מהם היא מרינה בריטבין, ישראלית המתגוררת בחרקוב שבמדינה, שברחה למולדובה כשמערכת וואלה! מלווה אותה לאורך כל הדרך.

הלילה, תיעדה מרינה את הדרך המסוכנת שעברה כשנאלצה לנסוע בשעת גם בחושך מוחלט, בשבילים משובשים שאינם סלולים כראוי כשמטרה אחת למולה - להביא את ילדיה ואותה לחוף מבטחים. הבוקר, לאחר שעות נסיעה ארוכות שהילד בוכה במושב האחורי של הרכב, הצליחה מרינה להגיע לגבול.

כשהגיעה לגבול, נתקלה בתור ארוך של רכבים של אזרחים שרוצים לצאת מהמדינה. "אנשים מחכים פה, יש כאלה שהגיעו אתמול בבוקר והם עדיין מחכים", סיפרה מרינה. "לא מכניסים גברים, אף אחת מהנשים לא יודעת איך היא תתמודד הלאה עם הסיטואציה, במדינה זרה, לבד עם הילדים. אף אחד לא מעכל מה קרה ולמה זה מגיע לאנשים רגילים שרק רוצים שלום".

כעת, היא מבקשת עזרה משגרירות ישראל באוקראינה לסייע לבן זוגה האוקראיני. "אני בגבול ואני צריכה עזרה. הבעיה היא שיש הנחיה של הנשיא זלנסקי שלא לאפשר לגברים בני פחות מ-60 לצאת מהמדינה".

מלחמה באירופה - סיקור נרחב

"07:00 בבוקר, פיצוצים, נכנסת עם הילדים למכונית ובורחת"

לכתבה המלאה
מרינה בריטבין, ישראלית תושבת חרקוב מנסה להימלט מהפלישה הרוסית. באדיבות המצולמת, אתר רשמי
"אף אחד לא מעכל את מה שקרה". בריטבין/אתר רשמי, באדיבות המצולמת

אנטון הרשצ'נקו, יועצו של שר הפנים האוקראיני, אמר הבוקר כי רוסיה מתכוננת לפלוש היום לקייב באמצעות טנקים - וכי ייתכן שזה יהיה היום הקשה ביותר במלחמה. לדבריו, הכוחות המוצבים לשמור על הבירה ישתמשו נגדם בטילים נגד טנקים. סגן שר הביטחון במדינה אמר כי כוחות רוסיים עשויים להגיע היום לאזורים בגבולות קייב.

בלילה החלה רוסיה לתקוף את הבירה קייב בטילים. שר החוץ האוקראיני דמיטרו קולבה אמר כי קייב הבירה נתונה תחת "התקפות נוראות". קולבה כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "הפעם האחרונה שחווינו משהו כזה היה בשנת 1941, כאשר הותקפנו על ידי גרמניה הנאצית". בעקבות המתקפה הלילה נפגע כמה מבנים באזור מגורים בקייב, וכמה אנשים נפצעו.

נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי אמר כי "העולם ממשיך לצפות במתרחש באוקראינה מרחוק", וכי סנקציות לא יעזרו במאבק מול רוסיה. לדבריו, רוסיה תצטרך לדבר עם אוקראינה במוקדם או במאוחר כדי לסיים את המלחמה. "האבידות שלהם יהיו קטנות יותר ככל שיקדימו לעשות זאת", אמר בנאום נוסף לאומה. "נגן על ארצנו עד שזה ייפסק".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully