פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   השופט משה גל מונה למ"מ מנהל בתיהמ"ש

   גל, שופט מחוזי בירושלים, נבחר לתפקיד בידי הנשיאה המיועדת של ביהמ"ש העליון דורית ביניש. שר המשפטים החליט למנותו באופן זמני

   ממלא מקום שר המשפטים מאיר שטרית מינה אתמול את השופט משה גל מבית המשפט המחוזי בירושלים, לממלא מקום מנהל בתי המשפט. במערכת המשפטית מעריכים כי שטרית החליט למנות את גל במינוי זמני, בשל הביקורת שספג על פעולותיו במשרד המשפטים, לרבות ביטול החלטות קודמו בתפקיד חיים רמון.

   גל נבחר לתפקיד בידי הנשיאה המיועדת של בית המשפט העליון, דורית ביניש. בכוונתו של שטרית לאפשר את כהונתו בתפקיד, כל עוד הוא עצמו משמש שר. גל, בן 56, מכהן במשך תשע שנים כשופט מחוזי בירושלים. היכרותו הראשונה עם ביניש היתה בעת שהתמחה במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, שהיא עמדה אז בראשה. במשך תשע שנים עבד כעורך דין בשוק הפרטי, וב-1989 מונה לשופט.

   עם מינויו אמר השופט גל כי הוא "רואה בתפקיד אתגר גדול, המשימות העומדות על הפרק רבות מאוד ואני שמח להתחיל מיד בביצוען". גל לא ימשיך לכהן כשופט פעיל בבית המשפט, ובניגוד לקודמו, בעז אוקון, יקדיש את כל זמנו לניהול בתי המשפט. בשבועות הקרובים יסיים את הטיפול בתיקים הפתוחים שעל שולחנו.

   הוועדה לבחירת שופטים תתכנס מחר כדי להחליט על מינויה של ביניש לנשיאת העליון, עם פרישתו של ברק בשבוע הבא. בג"ץ דחה אתמול על הסף עתירה נגד מינויה של ביניש לנשיאת העליון ולמינויו של השופט אליעזר ריבלין למשנה לנשיאה. העותר, אפרים שוחט, ביקש משטרית ומהוועדה לבחירת שופטים "לעשות בדיקה יסודית בטענות ההתנגדות למינויהם של ביניש וריבלין". "העתירה איננה חושפת עילה כלשהי המצדיקה התערבות במינויים המוצעים", קבעו השופטים אדמונד לוי, אליקים רובינשטיין ודבורה ברלינר.