פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   יהדות התורה ומרצ צפויות להצטרף לממשלה

   כך מעריך בכיר בקדימה. לפי אחת ההצעות, מרצ תקבל את איכות הסביבה. יחד עם שתי הסיעות, תמנה הקואליציה 78 ח"כים

   בכיר בקדימה העריך בסוף השבוע, כי יהדות התורה ומרצ יצטרפו כבר בזמן הקרוב לממשלה, שכן ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מעוניין להרחיב את הקואליציה הקטנה יחסית עמה הושבעה ממשלתו ביום חמישי. יחד עם מרצ ויהדות התורה תמנה קואליציית אולמרט 78 חברי כנסת.

   מרצ וקדימה צפויות לחדש את המו"מ הקואליציוני הרשמי לקראת כניסתה האפשרית של מרצ לממשלה. בשיחות לא רשמיות שהתקיימו בימים האחרונים בין אנשי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לחברי כנסת במרצ, הוצע למרצ תפקיד שר וראשות ועדת הסמים. ההערכה היא כי אם יבשיל המו"מ, תקבל מרצ את התיק לאיכות הסביבה שניתן לשר גדעון עזרא.

   היום יכנס ח"כ רן כהן, יו"ר צוות המו"מ של מרצ, את צוות המו"מ של המפלגה במטרה לקבוע קווים אדומים לכניסה לממשלה, שישמשו את הצוות בדיוני המו"מ המחודש. ביום שישי שוחח כהן עם יורם טרובוביץ', ראש הסגל במשרד ראש הממשלה, והשניים סיכמו על חידוש המו"מ.

   במרצ מתרשמים כי אולמרט מעוניין לצרפם לממשלתו, אך "אינו מתאמץ מספיק". לדברי גורמים במפלגה, לאחר חתימת ההסכם הקואליציוני עם ש"ס, יש למרצ בעיה עם הסעיפים הנוגעים לענייני דת ומדינה, ובנוסף התפקידים המוצעים למפלגה אינם משמעותיים מספיק, ומרצ לא צריכה להיכנס בכל מחיר לקואליציה, בעיקר כשהכניסה היא באיחור והמחיר נמוך.