פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ח"כ איתן: הגדרת המדינה כיהודית לא מחייבת אפליה

   בסיור שערכה עמותת "סיכוי" הוסיף חבר הכנסת מהליכוד, כי הנכונות לצמצם הפערים תהיה רק כשהערבים יכירו במדינה כיהודית

   "הגדרתה של המדינה כיהודית אינה מחייבת בהכרח אפליה של האזרחים הערבים", כך אמר אתמול ח"כ מיכאל איתן (ליכוד) בסיור שערכה בוואדי ערה עמותת "סיכוי", הפועלת לקידום שוויון אזרחי.

   בסיור השתתפו ח"כ [[אופיר פינס]] (עבודה), עמירה דותן (קדימה), ח"כ מיכאל איתן (ליכוד), ח"כ ראלב מג'אדלה (עבודה), וד"ר חנא סוויד (חד"ש). לנציגי המפלגות המתמודדות בבחירות הוגש "מצע השוויון".

   ח"כ איתן הוסיף, כי "המהלך צריך להיות משולב - לערבים יינתנו זכויות אזרחיות וקבוצתיות, והמדינה תקצה להם את כל המשאבים באופן שוויוני, אך הנכונות לפעול לצמצום הפערים תהיה כאשר הערבים מצדם יהיו מוכנים להכיר במדינה כמדינה יהודית".

   ח"כ פינס אמר, כי "מאז הקמת המדינה קיימת אפליה ממסדית נגד האזרחים הערבים וזו חייבת להיפסק מיד, ללא קשר למה חושבים האזרחים. אין לאפליה זו כל הצדקה, והיא מזיקה לערבים, ליהודים ולמדינה". עוד הוסיף פז-פינס כי "כיום יש הבנה בכל שדרות הממשל כי קיימת אפליה ואין ויכוח על עצם קיומה. כעת השאלה היא כיצד להתגבר עליה".

   שלום דיכטר, מנכ"ל-שותף של עמותת "סיכוי" אמר כי "יש להפריד לגמרי בין הוויכוח על זהות המדינה והגדרתה לבין ההכרח הקיומי שבהקצאת משאבים שוויונית ליהודים ולערבים. שוויון בין האזרחים בהקצאת משאבי המדינה הוא מעל לפוליטיקה ומעל לאידיאולוגיה. זהו היסוד של עצם קיום מדינה דמוקרטית", אמר דיכטר.