פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   112 סוחרי סמים נעצרו בדרום ובמרכז

   סוכנים סמויים הביאו למעצרם של 90 סוחרים בדרום ושל 22 סוחרים ברמלה ובלוד. המשטרה: מוטטנו את הדרג העליון של הסוחרים בדרום

   112 סוחרי סמים נעצרו הלילה במבצעים גדולים שערכו מחוזות דרום ומרכז במשטרה. בדרום נעצרו 90 סוחרי סמים, ו-22 סוחרים צפויים להיעצר בקרוב, 55 מתוכם הוגדרו כ"יעדים משטרתיים". ברמלה ובלוד נעצרו 22 סוחרי סמים, וסוחרים נוספים צפויים להיעצר.

   המבצע למעצר סוחרי הסמים בדרום כונה "עוף החול" והוא נערך במשך חמישה חודשים באמצעות החדרת 14 סוכנים סמויים, בהם חמישה שוטרים פעילים והשאר עבריינים ששוכנעו לסייע למשטרה. במסגרת המבצע הופעל לראשונה על ידי היחידה המרכזית של מחוז דרום סוכן בדואי שהפליל עבריינים מהמגזר הבדואי בתחום הברחת הסמים וכלי הנשק דרך גבול מצרים.

   הסוכנים הצליחו לבצע 180 עסקאות, חלקן תועדו בווידאו, במסגרתן רכשו עשרות קילוגרמים של סמים מסוכנים מסוג קוקאין, הירואין, מריחואנה וחשיש, וכן ארבעה אקדחים.

   בהמשך לכך פשטו מאות שוטרים ולוחמי מג"ב על בתי החשודים במרחבי אילת, לכיש ונגב. החשודים ייחקרו ובהמשך היום יובאו לבית משפט שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם.

   לטענת המשטרה המבצע הצליח למוטט את הדרג העליון ודרג הביניים של עברייני הסמים במחוז דרום. בנוסף, טוענים במחוז הדרומי, המבצע הביא לחיסול כנופיית עבריינים אלימה שפעלה באזור באר שבע. המבצע נערך ביוזמתו של מפקד המחוז, ניצב אורי בר-לב, שהחליט כי יש לבצעו במקביל לתוכנית ההתנתקות.

   לפנות בוקר התקיים בבאר שבע טקס בו ניתנו אותות הוקרה לסוכנים שפעלו במסגרת המבצע. בטקס השתתף גם מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, שהעריך כי המבצע ישבש, לפחות לתקופה הקרובה, את הפעילות העבריינית בדרום. קראדי התייחס לחששות שתוכנית ההתנקות תביא להגברת הפשיעה, "המציאות הוכיחה שצדקנו ושההתנתקות לא שינתה מהותית את מצב הפשיעה בארץ", אמר.

   סוכן סמוי ביצע עשרות עסקאות לרכש הירואין

   22 סוחרי סמים, בהם שבעה קטינים בני 12 עד 17, נעצרו ברמלה ובלוד במבצע רחב היקף, שכונה "איש הקרח" ושנערך בחמשת החודשים האחרונים. החשודים יובאו היום להארכת מעצר בבית משפט השלום ברמלה.

   250 שוטרים ובלשים ממרחב שפלה פשטו לפנות בוקר על בתיהם של החשודים בסחר בסמים בערים לוד ורמלה ועצרו אותם. המעצרים התאפשרו בתום פעילותו של סוכן סמוי ממג"ב, שביצע עשרות עיסקאות לרכישת הירואין. העסקאות תועדו בווידאו על ידי בלשי היחידה המרכזית במרחב שפלה.

   במשטרה אמרו הבוקר, כי מבצע זה כוון נגד בלדרים שעוסקים בהעברת הסמים, זאת לאחר שבמבצע קודם מלפני כשבועיים טופל ה"דרג הבכיר" יותר של סוחרי הסמים ברמלה ובלוד.

   השוטרים התרשמו, כי החשודים שינו את שיטות הפעולה שלהם במהלך השנה האחרונה. מאז תחילת המבצע "אי ירוק בים" בשכונת הערביות בלוד, שבמהלכו נסגרו כל ה"כספומטים" למכירת סמים, עברה מכירת הסמים אל השכונות המרוחקות יותר בעיר ואל הכבישים הראשיים, והחשודים הגיעו למקומות אלה וביצעו בהם את העסקאות.

   המשטרה מסרה, כי הסוחרים הנערים תוגמלו בדרכים שונות בין אם בכסף ובין אם בבגדים בערכים שונים, וכל זאת בהתאם למעמדה של משפחתו בעולם הפשע המקומי.