פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   זוכה מרצח בשל "אליבי לא בלתי אפשרי"

   בית המשפט המחוזי בת"א זיכה את שי עקירו מרצח, לאחר שקבע שלא הוכח מעבר לספק סביר שהוא ירה 5 כדורים בראשו של משה סוויסה

   בית המשפט המחוזי בתל אביב זיכה הבוקר את שי עקירו מעבירה של רצח חברו, משה סוויסה, ב-4 בספטמבר 2003. השופטים קבעו כי מדובר בתיק נסיבתי, וראיות נסיבתיות ומכלול הראיות אינו מאפשר להגיע למסקנה אחת ויחידה שהנאשם הוא זה שירה בסוויסה.

   סוויסה נרצח מחמש יריות בראשו. גופתו נמצאה מאחורי דוכן לממכר פרחים בכניסה לבית הקברות בחולון. הנאשם והמנוח היו חברי ילדות ושותפים בעסקי מכירת בגדים. המנוח חב לנאשם 30 אלף שקל.

   שעות אחדות לפני הרצח השתתפו הנאשם, המנוח, אחיו של המנוח וחבר נוסף בחתונה באולמי "ברייט הול" באור יהודה. סמוך לשעה 1 אחר חצות פרצה קטטה מחוץ לאולם, בה היה מעורב המנוח ולשם גם הגיע הנאשם, הכניס את סוויסה לרכבו ונמלט מהמקום במהירות.

   הנאשם לא הכחיש כי הכניס את סוויסה לרכבו, אך טען שהדבר נעשה יחד עם אחיו של סוויסה, ולא הוא זה שנסע לבית הקברות בחולון. לדבריו, סמוך לצומת מסובים ביקשו ממנו נוסעי מכונית אחרת לעצור וחטפו את סוויסה.

   האליבי של הנאשם היה, כי בשעת הרצח לא נכח בזירת הרצח אלא נסע לביתו של המנוח לחולון לדווח על החטיפה. השופטים קבעו כי קו ההגנה שהציע הנאשם המעוגן בסיפור החטיפה, גם אם היא נשמעת לא אמינה, אין לומר עליה שהיא בלתי אפשרית. לדעת בית המשפט, השקרים של הנאשם בנושא החטיפה יכולים להצביע על פחדיו לגלות את זהות החוטפים, או לגלות פרטים עליהם, ואין בהם בהכרח כדי להצביע על כך שכל הסיפור בדוי.