פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מאות פעילי שמאל הפגינו נגד התקרית ברפיח

   הפגנות נערכו בת"א, בירושלים ובחיפה. נעצרו 8 מפגינים, 3 מהם נפצעו. בין העצורים גם דוד זונשהיין, מיוזמי מכתב הסרבנים

   כמה מאות פעילי שמאל הפגינו אתמול בערב בתל אביב, בירושלים ובחיפה במחאה על התקרית ברפיח, בה נהרגו שמונה פלסטינים מירי צה"ל לעבר הפגנה.

   שמונה מפגינים, בהם קטין, נעצרו בעימות עם המשטרה לאחר חסימת כביש בהפגנה בתל אביב. בעצורים - סרן (מיל) דוד זונשהיין, מיוזמי מכתב הסירוב של הקצינים. שלושה מהעצורים נפצעו בעימותים ורק אחרי שעתיים בתחנת המשטרה הועברו לבית החולים איכילוב.

   בתל אביב נערכה הפגנה מול משרד הביטחון בקריה ביוזמת תנועת הסרבנים "אומץ לסרב", אליה הצטרפו תנועת שמאל אחרות. כמאתיים המפגינים לא קיבלו את אישור המשטרה וצעדו מהקריה לכיכר מסריק כשהם נושאים דגלים שחורים ושלטים עליהם כתוב: "ציר פילדלפי - מלכודת מוות". המפגינים קראו: "זה צבא שאיבד את האמות המוסריות שלו". במהלך הצעידה ביקש מהם קצין משטרה להתפזר באופן מסודר ובשקט. משלא נענו והמשיכו לחסום צירים, נהדפו ע"י שוטרים לשדרה בכיכר מסריק. עורכת הדין יעל ברדה ציינה כי במשך שעתיים לא התירו לה לראות את העצורים. לאחר שראתה שניים מהפצועים שיפרה כי הם חבולים קשות וכי לאחד נתלשו שערות ולשני נקע ביד. לא הותר לעורכי הדין לראות את הפצוע השלישי, הקטין שנעצר.

   יו"ר סיעת חד"ש, מוחמד ברכה, פנה למפקד מחוז תל אביב, יוסי סדבון, בדרישה לשחרר לאלתר את מפגיני השמאל, בטענה שהמשטרה נוקטת אלימות ומבצעת מעצרים שרירותיים כנגד המפגינים.

   בירושלים הפגינו עשרות פעילי שמאל מול בית ראש הממשלה. כמה עשרות מפגינים ערבים ויהודים הגפינו מול בית הגפן בחיפה נגד האירועים ברצועת עזה. בהפגנה הציגו מיצג של הריסת בית.