פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מפגינים קטעו נאום נתניהו בוועידת העסקים

   מספר פעילים חברתיים חדרו לאולם שבו נאם שר האוצר וקטעו בקריאות את נאומו. לאחר כמה דקות הוצאו בכוח מהאולם על ידי מאבטחי הוועידה

   פעילים חברתיים מ"פורום הארגונים למאבק באבטלה" קטעו אתמול בערב את נאומו של שר האוצר, בנימין נתניהו, בוועידת ישראל לעסקים. הפעילים נכנסו לאולם ללא הזמנה, ודקות אחדות לאחר שנתניהו החל בנאומו קראו: "אדוני שר האוצר, אם אתה כל כך דואג לשכבות החלשות, מדוע אתה עושה תוכנית כלכלית שפוגעת בהם כל כך", ו"אתה יוצר כאן שתי מדינות. אחת לעשירים ואחת לעניים. בסוף נגמור כמו גרוזיה". כמה מפגינות עלו על הבמה שממנה נאם נתניהו. המפגינים המשיכו בביקורת במשך כמה דקות, עד שמאבטחי הוועידה הוציאו אותם בכוח מהאולם.

   הפעילים הם שלושה מדריכים בתנועת השומר הצעיר וסיגל הרוש מהפורום למאבק באבטלה, קואליציה שאירגנה את "ועידת העשוקים" המתקיימת במחאה לוועידת העסקים. הפעילים הציגו עצמם ככתבים של בטאון השומר הצעיר, "על החומה", וכך קיבלו תגי זיהוי של עיתונאים שאיפשרו להם להיכנס לאולם.

   "ועידת העשוקים" מתקיימת מול ועידת העסקים במחאה על העלייה בשיעור האבטלה ובמספר העניים, על דחיית גיל הפנסיה והקיצוצים במערכות הבריאות והחינוך. ב"ועידת העשוקים" משתתפים מובטלים, סטודנטים, גמלאים, פעילי תנועות מחאה וחברי תנועות נוער.