פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   ישראל תחרים את רשת בי.בי.סי הבריטית

   ההחלטה התקבלה בעקבות שידור תכנית תחקירים על הנשק האטומי, הביולוגי והכימי שנמצא בישראל; ראש לשכת העיתונות הממשלתית: מדובר בתחנה בעלת מדיניות אנטי-ישראלית מובהקת

   ישראל הכריזה בסוף השבוע כי היא מחרימה את רשת בי.בי.סי הבריטית, בעקבות שידורה של תכנית תחקירים על הנשק האטומי, הביולוגי והכימי שנמצא, לפי עורכי התחקיר, בישראל. התחקיר שודר באמצע חודש מרץ בבי.בי.סי בבריטניה, אולם שובץ לשידור חוזר אתמול בערוץ המשודר לעולם כולו.

   את ההחלטה על החרם קיבל פורום ההסברה של ישראל, המורכב מנציגים של משרד ראש הממשלה, משרד החוץ ולשכת העיתונות הממשלתית. הוחלט, כי דוברים ישראליים רשמיים לא יתראיינו עבור הרשת, כתבים ומפיקים של הרשת לא יזכו לסיוע של משרדי הממשלה ולשכת העיתונות הממשלתית תקשה על קבלת תעודות עיתונאי וויזות לעבודה בישראל.

   לפני השידור ניסו גורמים ישראליים להפעיל לחץ על הרשת כדי להביא לביטול השידור, בטענה שמדובר בתכנית בלתי מאוזנת שמציגה את ישראל כמדינת רשע דיקטטורית ומתעלמת מאיום ההשמדה בו היא נתונה. חברי פורום ההסברה כעסו על הקדימונים לתכנית, בהם נאמר, על רקע תמונות הכור בדימונה והמכון הביולוגי בנס ציונה: "איזו מדינה במזה"ת לא הכריזה על הנשק הגרעיני והביולוגי שברשותה?". בהמשך, מציין הקדימון כי ישראל אינה נתונה תחת כל פיקוח חיצוני ו"מחזיקה כבר 17 שנה באדם שהדליף את סודותיה".

   התחקיר עצמו מתייחס לניסיון של ישראל לשמור על מדיניות העמימות בנוגע לנשק הגרעיני שלה, בין השאר דרך פרשות מרדכי וענונו, תא"ל יצחק יעקב ומחלת הסרטן של עובדי הכור בדימונה.

   מלון "ג'רוזלם גולד" לא יארח הצוותים

   ראש לשכת העיתונות הממשלתית, דני סימן, טוען זה זמן, כי הבי.בי.סי היא תחנה בעלת מדיניות אנטי-ישראלת מובהקת, על גבול האנטישמיות. סימן מנהל מאבק רחב בעיתונות הזרה, שלטענתו מוטה לטובת הצד הפלסטיני. סימן אמר היום לגלי צה"ל כי התחקיר ששודר הוא חלק מהניסיון של הרשת להשחיר את מדינת ישראל ולשים אותה בקטגוריה של מדינות פושעות ומאוסות.

   גם הנהלת מלון "ג'רוזלם גולד" בירושלים החליטה, בעקבות שידור הכתבה, שלא לאפשר לצוותי הטלוויזיה של הבי.בי.סי להתארח במלון. מנהלת המלון, אריאלה שמידע-דורון, אף פנתה ליו"ר התאחדות המלונות בירושלים, רחל גולדברג, בבקשה לצרף את כל מלונות ירושלים ל"חרם אירוח" של צוותי הבי.בי.סי. בחזית המלון נתלה שלט עליו כתוב "צוותי בי.בי.סי, אתם לא רצויים במלון".