מל"ט ניסה לפגוע בקונסוליה האמריקנית בארביל. דיווח לא מאומת ברשתות החברתיות: איש מוסד נפגע

על פי הדיווחים, שלושה בני אדם נפצעו ונזק נגרם לכלי רכב. ערוץ הטלגרם המזהוהה עם איראן סברין ניוז דיווח על הפגיעה באיש המוסד, אך לא התקבל אישור לכך מכל מקור אחר. איש לא לקח אחריות על התקיפה. ראש ממשלת עירק: בגדד תפעל עם ארביל כדי להעניש את האחראים

09/06/2022
בווידאו: תקיפה בארביל (תיעוד ברשתות חברתיות)

מל"ט ביצע הלילה (חמישי) פגיעה שהיתה מכוונת לקונסוליה האמריקנית בעיר ארביל. על פי הדיווחים, שלושה בני אדם נפצעו, ונזק נגרם למכוניות. ערוץ הטלגרם סברין ניוז, המזוהה עם איראן, טוען כמו כן כי איש מוסד בשם אילק רון נפגע בתקיפה. לדיווח זה אין אימות מכל מקור אחר.

איש לא לקח אחריות על התקיפה. ראש ממשל עירק מוסטפה אל חדימי אמר לראש הממשלה הכורדי מסעוד ברזני כי בגדד תשתף פעולה עם ארביל כדי להעניש את האחראים.

"מל"ט עמוס חומר נפץ פגע בדרך ארביל וגרם לפגיעות בקרב אזרחים ולנזק", נאמר בהודעה של משלחת הסיוע של האו"ם.

הדיווחים מגיעים מכורדיסטן על רקע האיומים של איראן בנקמה בעקבות החיסולים של בכירים במשמרות המהפכה. בחודש שעבר ירו משמרות המהפכה האיראניים אש ארטילריה על האזור מצפון לארביל, בניסיון לפגוע במה שכונה בטלוויזיה האיראנית "בסיסי טרור". בנוסף, איראן תקפה את ארביל בחודש מרץ בכמה טילים בליסטיים, במתקפה חסרת תקדים על האזור האוטונומי הכורדי, שתכליתה לפגוע בבנות בריתה של ארצות הברית.

  • עיראק
  • איראן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully