פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   החשד לעבירות מין בילדים: הפסיכולוג מהצפון שוחרר לביתו בתנאים מגבילים

   הפסיכולוג בן ה-50 שנחשד בעבירות מין בקטינים שבהם טיפל בבאר שבע שוחרר בתנאים מגבילים בשל התיישנות העבירות שבהן נחשד. הוא שוחרר למרות שלפני יומיים התלונן אדם נוסף למשטרה כי ביצע לכאורה מעשים מגונים בבנו. מעצרו הוארך עד כה שלוש פעמים. החקירה עדיין מתנהלת

   אשר דהאן, בית משפט באר שבע, 2011 (שי מכלוף)
   בית המשפט השלום בבאר שבע (צילום: שי מכלוף)

   בית משפט השלום בבאר שבע החליט לשחרר היום (רביעי) בתנאים מגבילים את פסיכולוג הילדים בן ה-50 מצפון הארץ, שנחשד בעבירות מין בקטינים שבהם טיפל בבאר שבע. שחרורו בתנאים מגבילים נעשה בהסכמת המשטרה, לאחר שזו התייעצה עם הפרקליטות והתברר כי חלה התיישנות על העבירות שבהן חשוד הפסיכולוג.

   עם זאת, המשטרה הורתה לפסיכולוג שלא להיפגש או ליצור קשר עם המתלוננים, לא לטפל בקטינים ללא נוכחות מבוגר בחדר וביקשה כי יתייצב לחקירה ככל שידרש. החקירה עדיין מתנהלת.

   ההחלטה על שחרורו מגיעה למרות שלפני יומיים התלונן עליו אדם נוסף, שטען כי הפסיכולוג הטריד את בנו. מעצרו של הפסיכולוג אף הוארך בבית המשפט שלוש פעמים. לפי החשד, הפסיכולוג ביצע את עבירות המין לפני כמה שנים, בזמן שהתגורר וטיפל בילדים בבאר שבע.

   אקדחים, אזיקים וניידת משטרה (ניר לנדאו, מערכת וואלה!)
   מעצרו הוארך בבית המשפט שלוש פעמים (צילום ארכיון: ניר לנדאו)

   המשטרה טענה לפני כמה ימים כי החשד נגד הפסיכולוג התחזק וקיימת עילת מעצר מובהקת. כמו כן, במסגרת החקירה נערכו עימותים בין המתלוננים לבין הפסיכולוג. כמו כן, המשטרה יחסה לו עבירות של מעשים מגונים ומעשי סדום. בנוסף לבקשה להאריך את מעצרו, המשטרה ביקשה להתיר לפרסום את שמו של החשוד על מנת לאתר נפגעים נוספים ולאפשר להם להתלונן, אך בשלב זה הבקשה נדחתה.

   סנגורו של החשוד, עורך הדין שמואל ברזני, אמר כי "יש ארבעה שמעידים, מדובר בחשדות לפני 30 שנה. לגבי שלושת המתלוננים החשוד מכחיש את המיוחס לו, אחד מהם היה בקשר חברי עד לא מזמן עם המשיב ואשתו. לגבי האחר הוא טוען שזה היה בהסכמה".