פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   פרשת השחיתות בעיריית חדרה: הבכיר שנחקר - סמנכ"ל התפעול

   הסמנכ"ל משה ביטון שב לעבודתו לאחר החקירה בלהב 433 אך נאסר עליו לשוחח עם כמה עובדים בעירייה. הוא מכחיש את החשדות נגדו: "מדובר בסיכול ממוקד. כשהפרטים ייחשפו זה יהיה ברור לכולם". מנכ"ל העירייה: "מאחל לו שיימצא זך כשלג. העירייה הזו צריכה להיות נקייה"

   פרשת השחיתות בעיריית חדרה: הבכיר שנחקר - סמנכ"ל התפעול
   צילום: שלומי גבאי, עריכת וידאו: ניר חן

   (בווידאו: דיווח על חקירת מח"ש בנושא הדלפת מידע לראש עיריית חדרה לפני מעצרו, יוני 2018)

   פרסום ראשון: הבכיר בעיריית חדרה שנחקר ביחידת להב 433 בחשד לשחיתות ציבורית הוא סמנכ"ל התפעול, משה ביטון. אחרי חקירתו שב ביטון לעבודה, אך נאסר עליו ליצור קשר עם כמה עובדי עירייה וגורמי חוץ העובדים עם העירייה. גם עם מנהלו הישיר, המנכ"ל, הוא מנוע מלדבר. "מדובר בסיכול ממוקד. כשהפרטים ייחשפו זה יהיה ברור לכולם", אמר ביטון לוואלה! NEWS. חקירת הפרשה נמשכת.

   מנכ"ל העירייה, תא"ל במיל' יעקב זיגדון, אמר לוואלה! NEWS שלא הופתע מחשיפת הפרשה. הוא הוסיף כי מסר עדות בעניין כמה פעמים בשבועיים האחרונים בלהב 433, אך ביקש להדגיש כי לא הוא הגיש את התלונה, בניגוד לטענות שהועלו. "מזינים את התקשורת בדיסאינפורמציה מכוונת כדי להסיט מהעיקר", טען. "לא הגשתי מעולם תלונה במשטרה נגד סמנכ"ל עיריית חדרה. כל מי שאומר אחרת יש לו מידע לא מבוסס".

   לדבריו, "ברור שהחקירה לא התחילה באופן ספונטני, אבל אודות מה היה הטריגר אני לא יכול לדבר בעת הזו. אני מקווה שהמשטרה תעשה את עבודתה באופן יסודי, כמו שצריך, ומהר. אני מאחל ומייחל לכל עובדי עיריית חדרה ובראשם הסמנכ"ל, שיימצאו זכים וצחים כשלג. העירייה הזו צריכה להיות נקייה והיא תהיה נקייה. עם כל אי הנעימות, אם צריך לברר דברים אז המשטרה תברר אותם".

   לקריאה נוספת:
   החשוד הבכיר בעירייה שנחקרת ללא הפסקה: "אבוא חשבון עם מי שצריך"

   סמנכ"ל התפעול בעיריית חדרה משה ביטון (ללא שם)
   "סיכול ממוקד". משה ביטון

   בתוך כך נודע כי תחנת חדרה חוקרת מזה חודשיים חשד נוסף לשחיתות, שעלתה כבר כחצי מיליון שקלים לקופת הציבור בחדרה, בטרם נחשפה. על פי החשד, קבלן שעובד עם העירייה הגיש לה חשבוניות כוזבות בסכום של מאות אלפי שקלים. כשבהנחיית המנכ"ל נערכה ביקורת בתמורה שהתקבלה - התברר שהיא פחותה בהרבה. בעקבות הביקורת הגיש זיגדון תלונה במשטרה. לדברי המנכ"ל, לא מדובר בפעם הראשונה.

   "המקרה הזה הוא פעם שנייה עם אותו קבלן. בפעם הראשונה הוא היה אצלי בשימוע. כשזה קרה בפעם השנייה, הגשתי את התלונה", אמר זיגדון. "אף חידשתי אותה לפני כחודש, אני ניגשתי למשטרה באופן אישי והגשתי תלונה. במקביל הקפאתי את כל הכספים שמגיעים לאותו קבלן, בגין עבודות אחרות, כי את העבודה ההיא כבר שילמנו לו". זיגדון הוסיף: "שיידעו תושבי חדרה שאני נלחם בשחיתות בכל מקום שאגלה ואחשוף אותה. אני מאחל גם במקרה זה שהמשטרה תעשה את עבודתה וגם שהכסף יוחזר לתושבי חדרה, וגם - שאם הקבלן הוא עבריין - אז שיבוא על עונשו".

   מנכ"ל עיריית חדרה יעקב זיגדון (שלומי גבאי)
   מתנכלים לו. מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון (צילום: שלומי גבאי)

   ובינתיים, התנכלויות למי שמסרו עדות בפרשה, איומים ואף ניסיון פריצה לביתו של אחד מעובדי העירייה, שוטר לשעבר שאשתו משרתת במשטרת ישראל בתפקיד רגיש. הוזעקה נייד, הוא תודרך, הוצמדה לו שמירה סמויה והמשרד לביטחון פנים בוחן כעת את מידת מאוימותו.

   "אלה כללי משחק אחרים, לא רוצה לומר פשע מאורגן אבל דברים לא לגיטימיים בעליל, שלא הכרנו בעבר בעיריית חדרה ואנחנו נחושים ונעשה הכל למגר אותם ממנה", אמר זיגדון. "זה לא מגיע לעירייה הזו ולא מגיע לתושבים שלה".

   גם לו מתנכלים ומנסים להשחיר את פניו. בימים האחרונים מופצים בקבוצות ווטסאפ מסרונים שכביכול שלח ומסבכים אותו ואת עוזר ראש העיר, איציק נחמני, בהתנהלויות פנימיות שאין להם בהן יד ורגל. הם נושאים בראשם את שמם ותמונתם, כאילו יצאו מהטלפונים שלהם. "מדובר בזיוף כמובן", אמר זיגדון בתגובה. "כואב לי שכך זה מתנהל. עצוב לי. מישהו מקצועי או חצי-מקצועי עומד מאחורי זה. כי הם יוצאים ממכשירי טוקמן שככל הנראה נרכשו במיוחד לפרשה. תלונה הוגשה במשטרה גם על זה ויחקרו גם את זה".

   הודעות מזויפות שנשלחו בשם מנכ"ל עיריית חדרה יעקב זיגדון (צילום מסך)
   ההודעות המזויפות שהופצו בשם מנכ"ל העירייה
   הודעות מזויפות שנשלחו בשם מנכ"ל עיריית חדרה יעקב זיגדון (צילום מסך)
   ההודעות המזויפות שהופצו בשם מנכ"ל העירייה