וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצרים: החשוד בריגול לטובת ישראל התחתן עם יהודייה שגייסה אותו למוסד

2.12.2000 / 11:49

משפחתו של הנאשם, שריף אל-פילאלי מאיימת: נקיים מסיבת עיתונאים מתוקשרת, שתוכיח כי פילאלי חף מפשע; "פילאלי עצמו פנה לשגרירות מצרים בספרד בטענה שהמוסד הישראלי מנסה לגייסו לשורותיו"; בית המשפט לביטחון המדינה במצרים עלול לגזור עליו עונש מאסר עולם עם עבודות פרך


מאת שי שריג

שריף אל-פילאלי, החשוד המצרי בריגול לטובת ישראל, נישא בשנת 97' לאישה ספרדייה ממוצא יהודי, אשר גייסה אותו לשירות המוסד. כך מסרו אתמול מקורות יודעי-דבר לעיתון המתפרסם בסעודיה.

עוד נמסר, כי אשתו של פילאלי, רוזה סאנשז, היא שיצרה את קשרי העבודה בין בעלה לבין הקצין הרוסי, שמואשם אף הוא בחשד לריגול למען ישראל. המרגל הרוסי, גרוגורי גיפנס, הוא שגייס, על פי אותו דיווח, את פילאלי לשירות המוסד ולביצוע עסקאות נשק, הלבנת הון ואיסוף מידע מודיעיני למען ישראל.

משפחתו של פילאלי מכחישה הבוקר כל קשר בין פילאלי לבין המוסד. אמו של הנאשם אף מאיימת, בהצהרות ליומון הערבי הנפוץ "א-שרק אלאווסט", כי היא תקיים השבוע "מסיבת עיתונאים, במהלכה תחשוף שורה של פרטים מפתיעים, שיוכיחו כי בנה חף מפשע, וכי הוא זה שפנה כמה וכמה פעמים לשגרירות מצרים בספרד, כדי להודיע לה שהמוסד הישראלי רודף אותו ומנסה לגייסו לשורותיו".

פילאלי נעצר לפני שבוע על ידי שירותי הביון המצריים. העיתון הערבי הבינלאומי "אל-חיאת" דיווח השבוע, כי מתוצאות החקירה המתנהלת נגד אל-פילאלי עולה, כי מקור המידע העיקרי שלו היה דודו, שעובד כפקיד בכיר במשרד החקלאות המצרי, ואשר סיפק לו מידע רב על פרוייקטים כלכליים וחקלאיים של מצרים. במשך כל הזמן הוליך פילאלי שולל את בן דודו, וטען כי הוא מעוניין במירב הפרטים על פעילותה החקלאית והכלכלית של מצרים כדי לקדם מחקר שהוא עורך על טיב המשק המצרי..

מקורות מצריים מספרים, כי בקרוב מאוד ייחשפו סודות נוספים מממצאי החקירה המתנהלת נגד פילאלי, וביניהם - ניסיונות ישראלים לפגוע באינטרסים של מצרים בעולם, ולעמוד על מצב ביטחון הפנים במדינה באמצעות מרכזי מחקר, סימפוזיונים וכינוסים שונים, שנערכים בחסות גורמים הפועלים למען המוסד הישראלי.

פילאלי יואשם, ככל הנראה, בסעיפים הבאים: ריגול למען מדינה זרה כדי לפגוע בביטחון המדינה, פגיעה באינטרסים חיוניים של מצרים בחו"ל וקבלת שוחד במטרה לערער את מעמדה המדיני, הכלכלי והחברתי של מצרים. אם יורשע בהאשמות אלו, בית המשפט לביטחון המדינה במצרים עלול לגזור עליו עונש מאסר עולם עם עבודות פרך.


0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully