פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   הבן הושעה מהלימודים, האב מפגין מול ביה"ס

   הרן טוויטו, תושב הדרום שבנו הושעה מהלימודים בשל ביצוע עבירות משמעת, פתח במשמרת מחאה מול בית הספר בבאר שבע. "אני רוצה לנסות לשכנע את מנהל הספר לקבל אותו ולתת לו סיכוי נוסף"

   מחאה בבאר שבע: רועי טוויטו, תלמיד כיתה י"ב בבית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע, הושעה לפני כחודש וחצי מהלימודים בשל ביצוע עבירות משמעת. כעת, פתח אביו הרן במשמרת מחאה מול בית הספר בדרישה להחזיר את בנו ללימודים. "אני רוצה לנסות לשכנע את מנהל הספר לקבל אותו ולתת לו סיכוי נוסף", אמר האב.

   לטענת האב, השעיית בנו מהלימודים לא הייתה מוצדקת, זאת למרות שהבן הוזהר בעבר, נוכח עבירות משמעת שביצע בבית הספר: "הוא סיפר לנו, שהוא קיבל אישור מהמורה שלו לצאת לשירותים, אבל היא טענה שהוא לא קיבל ולקח החלטה על עצמו", סיפר האב. "הוא ספג עונשים על בעיות משמעת שהיו לו וקיבל הודעה כי המשך לימודיו בבית הספר הם על תנאי. בגלל הסיפור הזה, הוא עכשיו מושעה לחלוטין מהלימודים. נותרו לו עוד חמישה חודשים, שבמרבית הזמן עושים ממילא חזרות לקראת בחינות הבגרות. הוא נמצא במגמת האלקטרוניקה. מה שקורה זה שאין לו איפה ללמוד ובגלל שטות קטנה כל החיים שלו יכולים להידפק".

   המשפחה פנתה השבוע במכתב למנהלת מחוז הדרום של משרד החינוך, עמירה חיים, בבקשה לבטל את ההחלטה. ההורים הביעו במכתב רצון לסייע לבנם לחזור ללימודים וציינו כי הוא מביע חרטה על התנהגותו.

   ממחוז הדרום של משרד החינוך נמסר בתגובה, כי "הפרות משמעת חוזרות מטופלות בחומרה המתבקשת. יודגש כי בסמכותם של הגורמים המקצועיים לטפל בהתנהגות שאינה הולמת מוסד חינוכי במספר דרכים, לרבות הרחקה לצמיתות. אשר למקרה הנדון, ניתנה הנחייה לבחון את האפשרויות לשיבוצו המידי של התלמיד במוסד חינוכי שייתן מענה לצרכיו".