פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אקווריום ענק יוקם בגן החיות התנ"כי

   עיריית ירושלים אישרה את הרחבת גן החיות בעיר ב-150 דונם. הגן מדורג כאתר הפופולרי בישראל - יותר ממצדה וקיסריה

   הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית ירושלים אישרה אתמול (שני) את תוכנית ההרחבה של גן החיות התנ"כי, שתכלול הקמת אקווריום ענק. התוכנית אושרה ברוב קולות על ידי כל חברי הסיעות העירוניות. במסגרת התוכנית יגדל שטח הגן, המשתרע היום על פני 250 דונם, ב-150 דונם.

   תוכנית ההרחבה אושרה בשבוע שבו חברת דן אנד ברדסטריט דירגה את הגן כאתר התיירות הפופולרי ביותר בישראל, זו השנה השלישית ברציפות עם כ-700 אלף מבקרים שביקרו בגן בשנת 2007.

   גן החיות מקדים עשרות אתרים כדוגמת מצדה, קיסריה, חמת-גדר הספארי ועוד. במסגרת התוכנית יוקם אקווריום ענק שיציג בתי גידול ימיים ואת המשבר הגדול בפניו מצוי עולם החי, במסגרתו נתונים בסכנת הכחדה מאות ואלפי מינים של מיני דו חיים.

   שטח ההרחבה ינוצל גם להקמת מרכז חינוכי גדול שיעסוק בנושאי שמירת טבע והגנה על בעלי חיים. חלקו הנוסף של השטח ייוחד לתוכניות של שימור בעלי חיים והקמת גרעיני רבייה, תוך הצגתם של בעלי החיים בצורה המבטיחה את מיטב התנאים הסביבתיים לבעלי החיים, ודימוי של סביבתם הטבעית. דבר זה יאפשר בעתיד השתתפות במיזמי השבה לטבע, כפי שמוביל היום גן החיות את תוכנית היחמורים בהרי ירושלים.

   בחודשים הקרובים תיפתח תצוגה חדשה של צבי ענק - צבי אלדברה, ומיד לאחר הפסח יחלו העבודות להקמת התצוגה החדשה - " סיפורה של טיפה" - פרויקט ראשון מסוגו להצגת בתי גידול מימיים בארץ ובעולם, כולל 3 מיכלי תצוגה גדולים של דגים - כמתאבן ראשון לקראת הקמת אקווריום גדול בשטח ההרחבה. תצוגת "סיפורה של טיפה" - תוקם בתרומה של 1.5 מיליון דולר אותו גייס מנכ"ל גן החיות שי דורון , מידידי גן החיות בסן דייגו ארה"ב.