פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   רה"מ לדרוזים: לא עוד ברית דמים, אלא ברית חיים

   אולמרט קיים ישיבת עבודה ארוכה בג'וליס עם מנכ"לי משרדי הממשלה וראשי הרשויות הדרוזים והצ'רקסים, והבטיח לשפר את מצבם

   ראש הממשלה אהוד אולמרט התארח היום (שלישי) אצל העדה הדרוזית בג'וליס שבגליל המערבי. הוא קיים במקום ישיבת עבודה ארוכה עם מנכ"לי משרדי הממשלה וכל ראשי הרשויות הדרוזים והצ'רקסים' ובראשם המנהיג הרוחני שייח מואפק טריף וסגן שר החוץ מג'לי והבה.

   ד"ר יוסוף חסן מאוניברסיטת תל אביב הציג תוצאות סקר בקרב 764 נשאלים. מהסקר עולה כי 94% מהנשאלים רואים בישראליות מרכיב מרכזי בזהותם. ראש מדור אוכלוסיות, אל"מ ראמע זיין א-דין הציג נתונים לפיהם שיעור המתגייסים לצהל בקרב הצעירים הדרוזים עומד על 83%, לעומת 72% מהצעירים היהודים. כמו כן לדהריו יש שלושה צעירים דרוזים בשלבים מתקדמים של קורס טיס ואחד במסלול סיירת מטכ"ל.

   אולמרט אמר שההזדהות של הדרוזים עם המגינה היא דבר נפלא וגם מעורר הערכה. הוא אמר שצריך לעדשות שינוי בקשר שביןהמדינה לדרוזים. "לא עוד ברית הדמים אלא ברית החיים".

   הראש הממשלה קרא לשפר את עתידה של העדה הדרוזית בתוך ישראל. לדבריו הוא יורה למשרדי הממשלה לטפל בנושאים המטרידים את הצעירים הדרוזים שהם דיור ותעסוקה. הוא גם אמר שאין שום מקום במדינת ישרל שיש סיבה שדרוזי לא יהיה בו. אולמרט הבטיח שלא יהיו פערים משום שאין כל הצדקה לכך.