פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   אות "הגלובוס השחור" לתאגיד המחזור

   ארגון הגג של הגופים הירוקים יעניק לתאגיד את התואר הלא מחמיא, מכיוון שלא עמד ביעדי השבת בקבוקי המשקה שנקבעו

   תאגיד המחזור של בקבוקי המשקה (אל"ה) יקבל מחר את אות "הגלובוס השחור" מארגון הגג של הגופים ירוקים, "חיים וסביבה". זאת בטענה כי הוא לא עומד ביעדי השבת בקבוקי המשקה שנקבעו בחוק ופועל להפחתת מספר הבקבוקים שבהם יטפל.

   לצד זאת, נטען כי הוא פגע בתמיכה הציבורית בתהליך הפיקדון, בכך שהציג את מעורבותן של משפחות הפשע באיסוף הבקבוקים. בתאגיד, שבראשו עומדת נחמה רונן, לשעבר מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה ומנהלת עמותת "צלול", כועסים על ההחלטה ומאיימים לנקוט פעולה משפטית נגד "חיים וסביבה" בטענה שתיגרם להם פגיעה חמורה ובלתי מוצדקת.

   לטענת רונן, הגלובוס השחור ניתן לתאגיד מפני שהביע דעה נגד הרחבת חוק הפיקדון. "מדובר בניסיון למנוע מאתנו הבעה דעה לגיטימית" היא אומרת. "הדבר יגרום לנו נזק רב בבתי ספר שבהם אנחנו מעודדים איסוף בקבוקי משקה". עורך הדין של התאגיד, רון גזית, ציין שהתאגיד אסף עד היום מיליארד וחצי מיליון מכלי משקה ובכך מנע השלכת 170 אלף טונות פסולת.

   מארגון "חיים וסביבה" נמסר בתגובה: "לתאגיד ניתנה אפשרות להתייחס למתן האות מעל בימת הטקס. מדובר כאן בניסיון נואש להלך אימים ולהשתיק ביקורת לגיטימית על נושא הנמצא בדיון ציבורי ער".