פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   גוגל בעברית!

   הגרסה העברית של מנוע החיפוש הפופולרי ביותר באינטרנט הושקה שלשום; נאבקת בבעייתיות הגדולה של שינוי כיווני הכתיבה; בשלב זה החברה אינה שוקלת פתיחת משרדים בישראל

   חברת גוגל, מפעילת מנוע החיפוש הפופולרי ביותר באינטרנט, Google.com השיקה שלשום בחצות גרסה עברית למנוע החיפוש שלה. כתובת הגרסה העברית היא Google.co.il. גוגל היא החברה הבינלאומית הראשונה שמשיקה גרסה מעוברתת למנוע החיפוש שלה. סגנית נשיא גוגל, סינדי מק'פרי אמרה ל"הארץ" כי "בשלב זה אין בכוונת גוגל לפתוח בישראל משרדים אך אנו שמחים להציג את הגרסה העברית למנוע החיפוש שלנו".

   חברת גוגל (Google) ביצעה בימים האחרונים מספר ניסיונות לבדיקת האתר המתורגם לעברית של מנוע החיפוש שלה. במסגרת ניסיונות אלו העלתה את האתר העברי לרשת, והסירה אותו כעבור מספר שעות. הגרסה העברית של גוגל נאבקת בבעייתיות הגדולה של המעבר מכתיבה משמאל לימין (אנגלית) לכתיבה מימין לשמאל (עברית). כך לדוגמה, כאשר מוצגת במנוע העברי שאילתה באנגלית, מופיעות התשובות בצדו הימני של החלון וזאת בניגוד לדרך בה הן מוצגות במנוע החיפוש הכללי של החברה. גם סרגל הגלילה האנכי מופיע בצד שמאל של החלון וזאת בניגוד לדרך בה מופיעים רוב דפי האינטרנט כשסרגל הגלילה מופיע בצד ימין של החלון.

   מבדיקה אקראית של מנוע החיפוש העברי עולה כי גוגל שומרת על רמת ביצועים גבוהה ומרשימה. המנוע מהיר יותר מכל אינדקס ישראלי דוגמת וואלה!, נענע, תפוז או סטארט (זמן ההמתנה לתשובה ממוצעת עומד על פחות משניה) ומספק תשובות מדויקות ורלוונטיות באחוזים גבוהים.

   גוגל נחשב למנוע החיפוש הפופולרי ביותר באינטרנט הזוכה לביקוריהם של 11.5 מיליון גולשים ייחודים מדי יום המעבירים כ-100 מיליון שאילתות. המערכת של החברה סורקת כ-1.3 מיליארד עמודים מדי 28 יום ונחשבת למהירה ולאמינה מבין מנועי החיפוש באינטרנט. בשבועות האחרונים ערכה גוגל מספר ניסיונות להעלאת גרסה עברית למנוע החיפוש שלה.

   יש לציין כי תרגום אתר האינטרנט של החברה לשפה השונה מהשפה האנגלית, אינו נחשב למשימה קשה עבור הצוות של גוגל. החברה עשתה זאת בעבר למעלה מ-50 פעם כאשר תרגמה את האתר לשפות דוגמת צרפתית, איטלקית, יוונית, פינית, קוריאנית, לטינית, צ'כית וגרמנית ולשפות איזוטריות דוגמת טאמילית, ויטנאמית, באסקית או אלבנית בהן אחוז הגולשים ביחס לאוכלוסיה נמוך יותר מזה שבישראל (סקרי נילסן נט-רייטינגס קובעים כי 36% מהאוכלוסייה בישראל גולשת באינטרנט).