פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מספר הרוגי צבא ארה"ב בעירק הגיע ל-3,000

   מספר ההרוגים עבר את מספר ההרוגים בפיגועי ה-11.9. בוש פרסם הודעת אבל, אך מתכוון לשלוח לעירק חיילים נוספים

   ערב כניסת השנה החדשה הודיע הערב הפנטגון, כי מספר החיילים האמריקאים שנהרגו בעירק מאז פלשה ארה"ב מדינה במרץ 2003 הגיע ל-3,000. ההרוג ה-3,000 הוא רב"ט מתקדם דאסטין דוניקה, חייל בן 22 מטקסס, שנהרג מירי בבגדד ביום חמישי, והערב זוהתה גופתו ופורסם שמו. בחודש האחרון בלבד מתו בעירק 111 מחיילי ארה"ב - יותר מכל חודש השנה. לפני כשבוע עלה לראשונה מספר ההרוגים האמריקאים בעירק על מספר ההרוגים והנעדרים בפיגועי 11 בפסטמבר, העומד על 2,973 הרוגים.

   הבית הלבן פירסם הודעת אבל, אך הזהיר כי קץ המלחמה אינו קרוב. "הנשיא מאמין כי כל חיים הם יקרים, ומתאבל על כל אחד שאובד. הוא יוודא, שההקרבה לא נעשתה לשווא", נאמר בהודעת דובר [[הבית הלבן]]. לפי שעה שולל הנשיא בוש על הסף את הסגתם של 134 אלף החיילים האמריקאים מעירק. בהודעה שפירסם לאחר הוצאתו להורג של נשיא עירק לשעבר, סדאם חוסיין, אמר בוש כי "לפנינו מונחות עוד הרבה הכרעות קשות ומעשי הקרבה, ואולם ביטחונו של העם האמריקאי דורש שלא נרפה ונוודא שהדמוקרטיה העירקית הצעירה ממשיכה להתקדם".

   לצד 3,000 חיילי ארה"ב נהרגו בעירק 127 חיילים בריטים, ו-123 חיילים מיתר מדינות הקואליציה, ובהם 33 איטלקים, 18 פולנים, 18 אוקראינים, 13 בולגרים, 11 ספרדים, וחיילים בודדים ממדינות נוספות. מספר האזרחים העירקים שמותם דווח במלחמה (ככל הנראה, רבים מתו מבלי שמותם דווח בתקשורת) נע בין 52,297 אלף ל-57,871, ומספר הלוחמים העירקים שנהרגו מוערך ב-4,900 עד 6,375.

   לנוכח ריבוי ההרוגים והאלימות המתמשכת, מתקבלת כוונת הממשל להגדיל את הנוכחות הצבאית בעירק בספקנות. שני סנטורים רפובליקאים בולטים, היו"ר היוצר של ועדת החוץ של הסנאט ריצ'רד לאגר ובכיר המחוקקים היהודים ב[[סנאט]], ארלן ספקטר, הביעו היום הסתייגות מהעמקת המעורבות בעירק.

   לאגר אמר כי ארה"ב אינה צריכה לשלול הידברות עם סוריה ואירן לשם ייצוב המצב בעירק. הוא גם קרא לנשיא ג'ורג' בוש להבהיר "במי אנו נלחמים", ולהיוועץ במחוקקים בטרם יגבש מדיניות חדשה שתכלול שליחת כוחות נוספים לעירק. לדברי לאגר, אם יפעל בוש בלי לערב את הקונגרס שבשליטת הדמוקרטים, יספוג בוש ביקורת רבה וייאלץ לתת הסברים. ספקטר אמר כי לא ראה תוכנית של הממשל שתצדיק שליחת כוחות נוספים לעירק. לדבריו, המצב במזרח התיכון הוא החמור ביותר מאז נכנס לסנאט לפני 26 שנה. מנגד, הסנטור העצמאי (דמוקרט-לשעבר) ג'ו ליברמן אמר שיתמוך בשליחת 30-20 אלף חיילים נוספים לעירק.