פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תקציב הביטחון יוגדל על חשבון משרדים חברתיים

   אולמרט החליט להעביר עוד 1.9 מיליארד שקל לתקציב הביטחון. עקב כך שוקל הירשזון קיצוצים בתקציבים אזרחיים

   ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הורה אחר הצהרים לשר האוצר, אברהם הירשזון, להעביר לאלתר תוספת של 1.9 מיליארד שקל לתקציב הביטחון. הסכום יועבר לתקציב הביטחון כבר כעת כמקדמה על חשבון תקציב הביטחון ב2007-, עוד לפני אישור התקציב בכנסת.

   הירשזון הודיע כי יציג לראש הממשלה בתוך זמן קצר חלופות, מאין לגייס את הכסף. שר האוצר הבהיר כי לא יסכים להגדלת תקציב המדינה, וכי אם לא יצליח להסיט את הסכום מסעיפים תקציביים העומדים לרשות מערכת הביטחון, תינתן התוספת לתקציב הביטחון על חשבון משרדים אזרחיים. בהקשר זה אמר הירשזון, כי "אין פרות קדושות". הקיצוץ הצפוי בתקציבים האזרחיים הוא כ-600 מיליון שקל.

   בעקבות הגדלת תקציב הביטחון, מתכוון הירשזון שלא להיעתר לדרישות הכספיות של חברות הקואליציה, ובראשן - דרישות מפלגת העבודה ל-2 מיליארד שקל לתקציבים החברתיים. אם נציגי העבודה בוועדת הכספים לא יתמכו בתקציב, יצטרך האוצר לקנות את תמיכת המפד"ל או מפלגה אחרת מהאופוזיציה.

   הכסף שיועבר אינו קשור לתוספות המיוחדות שדורש צה"ל בעקבות מלחמת לבנון השנייה, לצורך העלאת מוכנות צה"ל למלחמה הבאה ולהשלמת מלאי תחמושת, ולבקשות נוספות של צה"ל להגדלת בסיס תקציבו. סוגיות אלו יידונו בוועדת ברודט.