נושאים חמים

לפיד: אסור להתעלם מפסיקת האג

שר המשפטים אמר כי ישראל נמצאת במצור משפטי מטעם גופים שסבלנותם פוקעת, והזהיר מפני הידרדרות למצב בו נמצאה דרום אפריקה בעבר

חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore

שר המשפטים, יוסף לפיד, אמר היום כי לישראל אסור להתעלם מפסיקת בית הדין הבינלאומי בהאג בעניין גדר ההפרדה. לדבריו, "בית הדין בהאג, ארגונים כמו אמנסטי וועדות מטעם האו"ם הם היום מעין בג"ץ עולמי שאפשר לא לאהוב אותם אבל אסור להתעלם מהם". הוא הוסיף שישראל נמצאת במצור משפטי מטעם גופים בינלאומיים שסבלנותם פסה באשר לשליטתנו בשטחים.

בנאום ההשתלמות השנתית של פרקליטות המדינה המתקיימת בים המלח אמר שר המשפטים אמר שטריבונלים בינלאומיים עוקבים אחרי מעשי ישראל ומהדקים מסביבה את הטבעת והזהיר מפני החרמה של ישראל בידי הקהילה הבינלאומית. "אם לא נשכיל לכבד את זכויות האדם בשטחים, נמצא עצמנו במצב שבו מצאה עצמה בעבר דרום אפריקה. אנשים לא מבינים זאת, אך כאשר ישראל דואגת לקיום החוק והקריטריונים ההומניים בשטחים - ישראל דואגת לעצמה", אמר.

לפיד ציין כי ניתן כבר לראות סימנים ראשונים להחרמתם של ישראל ואזרחיה, למשל החרמת סטודנטים ומרצים ישראלים באוניברסיטאות שונות בעולם. "הסוף עלול להיות סנקציות כלכליות, סחורה ישראלית תוחרם ויסלקו אותנו אפילו מתחרויות ספורט באירופה", הזהיר לפיד. הוא הוסיף כי רק שמירה קפדנית על שלטון החוק ויישום פסיקות בג"ץ יוכל להקטין את הנזק לישראל.