נושאים חמים

אלפים ייכלאו בין 2 מחסומים בצפון י-ם

בניית גדר ההפרדה בצפון העיר, שהחלה בימים אלה, תהפוך את השכונות דאחיית אל-בריד וא-ראם לאזור מבודד. 80 אלף התושבים יידרשו להגיע למחסום קלנדיה לפני שיוכלו לצאת מהן

חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore

חומות בגובה שמונה מטרים, מחסומים ושערים, אמצעי תצפית ומעקב, יחצצו בקרוב בין שכונות דאחיית אל-בריד וא-ראם בצפון ירושלים, המונות כ-80 אלף בני אדם (כ-10 אלפים מהם בעלי תעודת תושב ירושלים), לבין מזרח ירושלים. זאת תהיה התוצאה של "פרויקט ההפרדה", כפי שמכונה גדר ההפרדה בצפון ירושלים בפי המתכננים שלה.

שתי השכונות הללו שוכנות ממזרח לכביש הראשי רמאללה-ירושלים, בין שני המחסומים מרכזיים בצפון ירושלים: קלנדיה וא-ראם. בתחילת השבוע הזה החלו קבלנים בעבודות באזור. משאיות ענק, דחפורים וטרקטורים, ועשרות פועלים הנשמרים על ידי עשרות מאבטחים חמושים, הציבו מחסומי ברזל במרכז הכביש הראשי, והחלו להכין את התשתית ללוחות הבטון שיוצבו שם, ויהפכו אותו מכביש דו סיטרי לשני כבישים חד-סיטריים, משני עברי החומה. שטח של 300 מטר כבר סומן בצבעים זוהרים, מצדה המזרחי של החומה, העוברת בלב שטח עירוני. שם יוצבו אמצעי התצפית והמעקב.

החומה והכבישים משני עבריה יהפכו את שתי השכונות לאזור מבודד, שהיציאה היחידה האפשרית ממנו היא כלפי צפון, לכיוון מחסום קלנדיה ורמאללה. עם הצבת החומה בשבועות הקרובים, יידרשו כל תושבי השכונות האלה לבוא למחסום קלנדיה - בין שהם מבקשים לנסוע צפונה לרמאללה, ובין שיעדם דרומה, לירושלים. רק לאחר מכן יותר לאלה שפניהם לירושלים, אם יש בידם אישור, לעבור במחסום ולחזור על עקבותיהם בנסיעה דרומה, מעברה השני של החומה, כדי להגיע לירושלים.

בנוסף לניתוק ממזרח ירושלים, שתי השכונות יופרדו גם מאזור התעשייה עטרות ומשכונת בית חנינא, ממערב לכביש הראשי. פועלים, תושבי שתי השכונות, המועסקים באזור התעשייה עטרות, ותלמידים הלומדים בתי ספר בבית חנינא - שחוצים היום את הכביש הראשי ומגיעים בתוך דקות ליעדם - יידרשו לנסוע במכונית או מונית עד למחסום קלנדיה, כדי להיבדק. רק אז יורשו להיכנס לכביש שבצד הישראלי של החומה, ולהגיע ליעד המרוחק מאות מטרים מבתיהם.

השכונות בין המחסומים הפכו לאזור מגורים מבוקש

בעלי עסקים לאורך הכביש הראשי לא יודעים עדיין אם לקוחותיהם, מרמאללה או מירושלים, יוכלו לבוא אליהם לאחר השלמת החומה בקטע הזה. מחמוד קנדיל, בעל חברת "מודולוס" לשיווק ריהוט משרדי, הוא תושב ירושלים המתגורר בבית חנינא. החברה בבעלותו היא חברה ישראלית רשומה, והוא משלם מס הכנסה. משרדי החברה נמצאים מול תוואי החומה המתוכננת, מעברה "הפלסטיני". עכשיו קנדיל לא יודע אם יורשה לעבור מדי בוקר ולבוא למשרדיו, ואם יתאפשר לו אחר כך לנסוע למחסום קלנדיה ולחזור בערב הביתה.

"רוב הלקוחות שלי הם חברות עסקיות ומוסדות ברמאללה. ירושלים מבחינתי היא שוק קטן. אבל אני לא יודע אם הלקוחות מרמאללה, או מירושלים, יוכלו לבוא לכאן אחרי שהחומה תיבנה. אני גם לא יודע אם אני עצמי אוכל להגיע למשרדים. אולי אצטרך לשנות את רישום החברה לחברה פלסטינית".

שתי השכונות שבין שני המחסומים הפכו, בשנים האחרונות, לאזור מבוקש על ידי אנשי ארגונים בינלאומיים הפועלים בשטחים, ואליטה של תושבי מזרח העיר וערביי ישראל. המיקום הזה בתווך, בין ירושלים לרמאללה, גרם לאנשי הבנק העולמי, למוסדות האו"ם והמדינות התורמות - שמצבם טוב משל תושבים פלסטינים מן השורה, כי הם מורשים לעבור במחסומים במסלול המהיר - לבוא להתגורר באזור הזה. החומה תשים איפוא קץ ל"מיקום האידילי" שבחרו.

חבר הכנסת אחמד טיבי מתגורר, כמו ערבים ישראלים רבים, בדאחיית אל-בריד. "יותר ממאה אלף איש יסבלו מהחומה הזאת, ואני אסבול כמוהם", הוא אומר.