נושאים חמים

החל פירוק האנטנות בצורן

עובדי בזק החלו לפרק את אנטנות השידור סמוך לצורן. בכך באו לסיומן 4 שנות מאבק של התושבים נגד הקרינה שנפלטה מתחנת השידור

חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore

עובדי חברת בזק החלו אתמול בעבודות להסרת תרנים של אנטנות שידור בתחנת "הלל", הסמוכה לישוב צורן. הסרת האנטנות מביאה לסיומו מאבק ממושך של תושבי צורן, שדרשו להפסיק את פעילות התחנה בשל החשש שהקרינה הנפלטת ממנה מסכנת את בריאותם.

ההחלטה על הסרת האנטנות מבוססת על החלטת ממשלה, לה שותפים תושבי צורן, רשות השידור שלה שייכת התחנה, וחברת בזק שהפעילה את המתקן כקבלן. האנטנות שעדיין פעילות יפסיקו לשדר עד סוף השנה, ואז תיפסק לחלוטין פעילות התחנה ששימשה שנים רבות לשידורים בערבית עבור קול ישראל ולשידורים של רשת ב' לחו"ל.

בתחנת הלל יש תורן שידור אחד המתנשא לגובה של 140 מטרים, ותורן נוסף שגובהו כ-115 מטרים. במקום מצויים כמה תרנים נוספים שגובהם כ-30 מטרים. העבודות להסרת המתקנים יימשכו כמה שבועות, ובשלב זה יושארו חלקי האנטנות באתר התחנה, עד שיוחלט על אתר שידור חלופי.

המאבק של תושבי צורן החל לפני כארבע שנים לאחר שגבר חששם שקרינה מתחנת הלל מסכנת תלמידי בית ספר שהוקם בסמוך לתחנה. בנוסף הועלו טענות שהתחנה כבר גרמה לעלייה בשיעור מקרי הסרטן במושבים סמוכים. תחילה הוחלט על המשך פעילות התחנה בעוצמת קרינה פחותה, אבל התושבים הוסיפו לטעון שהיא מהווה סיכון, ודרשו הפסקה מוחלטת של הפעילות.