נושאים חמים

נסים זוילי בדרך לשגרירות ישראל בפריס

מינויו של מזכ"ל העבודה לשעבר לשגריר בצרפת אושר על ידי הוועדה למינויים בכירים בשירות המדינה; יחליף את פרופ' אלי בר נביא, שחוזה ההעסקה שלו אמור להסתיים בנובמבר השנה

הוועדה למינויים בכירים בשירות המדינה אישרה את מינוי מזכ"ל העבודה לשעבר, נסים זוילי, לתפקיד שגריר ישראל בצרפת. האישור סולל את דרכו של זוילי להתמנות לשגריר בפריס, במקום פרופ' אלי בר נביא, שחוזה ההעסקה שלו אמור להסתיים בנובמבר השנה.

בחודש אפריל קיבל בר נביא, שהספיק לכהן רק שנתיים כשגריר, הודעה על הסיום הצפוי של תפקידו. השגריר, שמונה בזמנו על ידי שר החוץ דאז, שלמה בן עמי, אמר: "תמיד חשבתי, שמי שהתמנה מינוי פוליטי, צריך להיות מוכן תמיד לעזוב ברגע שהדבר יידרש ממנו, זה טבעי".

מערכת וואלה! חדשות מוסיפה:

זוילי, מקורבו של שר החוץ שמעון פרס, עזב בעבר את מפלגת העבודה לטובת מפלגת המרכז. בהמשך חזר למפלגת העבודה, התמודד על תפקיד שר - וכשל. בהצבעה במרכז העבודה קודם להצטרפות לממשלת האחדות דורג זוילי בהצבעה במרכז העבודה מיד אחרי ח"כ סלאח טריף. לאחר התפטרותו של טריף מהממשלה הוצע לזוילי על ידי יו"ר העבודה, השר בנימין בן אליעזר, להתמנות לשר. זוילי דחה את ההצעה, בנימוק שאין צורך בשר נוסף של העבודה בממשלה.